Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

5 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej w Mycielewie brała udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze jest bardzo ważna, zatem nasze działania skierowaliśmy nie tylko do uczniów, ale również do każdego, kto był zainteresowany tematem. Miło nam, ze niektórzy rodzice również skorzystali z tej oferty i wzięli udział w szkoleniu oraz pokazie. Temat jest szczególnie bliski społeczności szkolnej również z tego względu, że niedawno odbył się w Mycielewie gminny Turniej BRD pod patronatem Burmistrza Kcyni.

Tym razem szkolenie dotyczące bezpiecznej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze poprowadził pan Krystian Fiedziuszko (Fundacja JUMPER i Ogólnopolska Federacja przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL/KUJAWY). Warsztaty otworzył oficjalnie Burmistrz Kcyni pan Mateusz Stachowiak, który podkreślił ogromną rolę zwiększania świadomości każdego uczestnika ruchu drogowego oraz potrzebę działań systemowych w tym zakresie. W wydarzeniu brał również udział Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury pan Rafał Woźniak.

Szkolenie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie uczestników. Dzięki symulatorom można było zobaczyć, jak zachowuje się samochód w momencie wypadku, co się dzieje z pasażerami i różnymi przedmiotami znajdującymi się w aucie. Symulatory ukazały nieocenioną rolę pasów bezpieczeństwa, natomiast prowadzący pokazał m.in., jak należy się z nich wypiąć, będąc w aucie w pozycji na dachu i jak można pomóc pasażerom w takiej sytuacji.

Każda część warsztatów dopasowana była do wieku uczestników. Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych również wykazywały duże zainteresowanie szkoleniem i udowodniły, że mają wiedzę w tym temacie, co nas bardzo cieszy, bo większość zachowań na drodze to utrwalone nawyki.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mycielewie serdecznie dziękuje panu Krystianowi Fiedziuszko, Fundacji JUMPER, Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL/KUJAWY za poprowadzenie warsztatów oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.

Katarzyna Walasiewicz

Zdobyli WYRÓŻNIENIE w Kangurze 2024

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2024 r. wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych.

Kangur ma na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut. W maju nadeszły długo oczekiwane przez uczniów wyniki. Okazało się, że troje uczniów uzyskało wysokie wyniki, zdobywając WYRÓŻNIENIE. Należą do nich:

  • Wiktor Trawiński – klasa2
  • Grzegorz Beczak – klasa 2
  • Antoni Janicki – klasa 2

Opiekunem uczniów była p. Anna Pyszczyńska

Tekst: Angelika Drozd, foto: A. Pyszczyńska, A. Koralewska-Hak

„Wiara w siebie może wszystko” – teatrzyk

6 czerwca 2024 r. gościliśmy aktorów Agencji Artystycznej „Akada”, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Wiara w siebie może wszystko, czyli skarbów wysypisko”.

Dzieci poznały historię Radka, małego chłopca, który zniechęcony ciągłymi niepowodzeniami traci wiarę w siebie. Jego poczucie wartości obniżają też przykre słowa Moniki, dziewczynki która chcąc ukryć swoje wady, dokucza innym. Wszystko zmienia się, gdy Radek przypadkowo odkrywa swój cudowny talent. W odkrywaniu własnych zalet pomagają mu, mądra babcia i ptaszek.

Historia ta wzmacnia u dzieci wiarę we własne umiejętności, uczy szacunku dla drugiej osoby oraz ogólnie pojętego dobrego zachowania w różnych sytuacjach. Była to pouczająca a zarazem zabawna opowieść.

Iwona Wojtkowiak

Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Literackim „Moda na pisanie”

5 czerwca br. uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt gościć w murach Szkoły Podstawowe im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie na rozstrzygnięciu Gminnego Konkursu Literackiego „Moda na pisanie”.

W kategorii kl. I-III sukcesem mogą pochwalić się: Pola Kamińska – I m-ce, Antonina Stachowiak – II m-ce, Laura Bagnerowska – wyróżnienie. W kategorii kl. IV-VII III m-ce zdobył Alan Hak z kl. VI, natomiast Maja Jaszak z kl. VII otrzymała nagrodę za udział w konkursie.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami i medalami. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i wielu atrakcji, o które zadbał gospodarz wydarzenia, za co serdecznie dziękujemy. Serdeczne gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Jesteśmy z Was dumni!
Do konkursu uczniów przygotowały Beata Mrotek i Agnieszka Koralewska-Hak .

Tekst i foto AKH