Budujemy pozytywną samoocenę z  programem Dove Self-Esteem

Piątoklasiści w roku szkolnym 2023/2024 przystąpili do programu Dove Self-Esteem. Program składał się pakietu warsztatów przygotowanych dla nastolatek przez psychoterapeutkę Małgorzatę Ohme. Zajęcia powstały w oparciu o wyniki najnowszych badań przeprowadzonych wśród nastolatek. Dzięki temu lekcje są aktualne i w pełni odpowiadają na potrzeby młodych ludzi.

Warsztaty odbywały się cyklicznie na zajęciach wychowania do życia w rodzinie i były prowadzone przez Annę Pyszczyńską. Stworzyły doskonałą przestrzeń do refleksji, dyskusji oraz rozwoju umiejętności niezbędnych do prawidłowego postrzegania siebie i budowania pozytywnej relacji ze swoim ciałem. Specjalne zaprojektowane materiały dydaktyczne wykorzystywane na lekcjach pozwoliły nastolatkom  wypracować umiejętności radzenia sobie z wieloma wyzwaniami środowiska szkolnego czy wirtualnego, w tym w mediach społecznościowych.

Anna Pyszczyńska

Udział naszych uczennic w Międzyszkolnym Konkursie „BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY – CHROŃ ŚRODOWISKO”

6 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbył się Międzyszkolny Konkurs „BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY – CHROŃ ŚRODOWISKO”.   

Konkurs odbywał się pod patronatem Burmistrza Kcyni. W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie z klas V-VIII, ze szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z V klasy: Julia Czechowska i Martyna Wiekiera pod opieką pani M. Borzych. Uczestnicy zmagali się z testem wiedzy, który zawierał pytania zamknięte i otwarte. Przed ogłoszeniem wyników mieliśmy przyjemność obejrzeć inscenizację przedstawioną przez klasę IV z Laskownicy. Po części artystycznej  Pan Burmistrz oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskownicy ogłosili wyniki konkursu.

Dyplom i nagrodę za II miejsce odebrała Martyna Wiekiera, a za udział w konkursie Julia Czechowska. Gratulujemy dziewczętom!

Marzena Borzych

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w  terenie” – mamy to

Dzieci z grupy ”Biedroneczki” w roku szkolnym 2023/2024 brały aktywny udział w Ogólnopolskim projekcie Edukacyjnym „Klasa w terenie”.

Głównym celem projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Warunkiem ukończenia projektu było zrealizowanie minimum 5 z 10 zadań z listy do wykonania, udokumentowanie ich i umieszczenie    fotorelacji wraz z krótkim opisem na grupie na Facebooku „Klasa w terenie”. Wśród 10 zadań znajdowała się między innymi plastyka w terenie, obserwacja chmur, wyjście w ciekawe miejsce, przyrodniczy labirynt kolorów, stworzenie katalogu roślin, zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.        

Wszystkie aktywności bardzo podobały się dzieciom, a pogoda sprzyjała. Wierzę, że przebywanie na dworze zaspokaja potrzebę kontaktu dzieci z naturą i daje im szansę na wielozmysłowe poznanie świata.

Iwona Wojtkowiak

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą!

12 czerwca uczniowie z kl. 4, 5 oraz 6 udali się z Agnieszką Koralewską-Hak i Małgorzatą Kwiatkowską na Przystań w Nakle nad Notecią, gdzie odbył się piknik profilaktyczny pt.: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego. Organizatorem pikniku był m.in.: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

W otwarciu pikniku udział wzięli m.in.: Michał Dubkowski wicestarosta nakielski, Sławomir Murawski Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią. Dla uczestników przygotowano kilka stoisk, przy których mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, lesie i w górach. Uczniowie mieli okazję założyć alkogogle i narkogogle i doświadczyć, jak trudno było przejść prosty tor. Na uczestników czekało też koło fortuny. Ponadto uczniowie doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni mogli zmierzyć sobie ciśnienie i masę ciała. Na zakończenie pikniku odbyły się pokazy ratownictwa wodnego. To był bardzo pożytecznie spędzony czas. 

Drodzy Uczniowie odpoczywajcie bezpiecznie! Udanych wakacji.

Małgorzata Kwiatkowska