Komunikat

Przed nami długi weekend:
30 maja, czwartek – Boże Ciało (dzień ustawowo wolny)
31 maja, piątek – zgodnie z kalendarzem r. szk. 2024/2025 dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Do szkoły uczniowie przychodzą 3 czerwca.
Dla dzieci, które 31 maja potrzebują opieki, szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńcze, proszę rodziców, aby zgłosili potrzebę zorganizowania tych zajęć do wychowawców swoich dzieci do 29 maja (środa).

Reaktywacja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny z Mycielewa najlepsze w gminie Kcynia!

23 maja 2024 r. po kilkuletniej przerwie, w Szkole Podstawowej w Mycielewie, odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem burmistrza Kcyni Mateusza Stachowiaka.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: grupa I – 4 osoby (2 dziewczynki i 2 chłopców – rocznik 2012 i młodsi) oraz grupa II – 3 osoby (uczniowie powyżej 12 roku życia).

Maja Jaszak i Anna Połczyńska zarejestrowały drużyny, które losowały numery startowe.

Zawody otworzył burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mycielewie Katarzyna Walasiewicz uczciła minutą ciszy pamięć po zmarłej Anecie Wojciechowskiej, która od wielu lat z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Palmierowie uczestniczyła w Turniejach BRD.

Zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości skrzyżowań drogowych (10 pytań jednokrotnego wyboru), test z ogólnych wiadomości o ruchu drogowym (25 pytań jednokrotnego wyboru), pokonywali rowerowy tor przeszkód oraz wykonywali zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sędzią głównym turnieju był Waldemar Szmyt. Z ramienia Urzędu Miejskiego w Kcyni pan Ryszard Hanioszyn zadbał o sprawne dowozy uczniów, posiłek, napoje, wspaniałe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe – kaski rowerowe. Pion pierwszej pomocy prowadził Andrzej Kulczyński.

Turniej BRD podsumował kierownik referatu edukacji pan Rafał Woźniak.

Klasyfikacja końcowa drużynowo:

Grupa I:
1. SP w Mycielewie (Martyna Wiekiera, Maria Rubaszewska, Nicolas Szpotański, Oskar Krüger),
2. SP w Kcyni (Victoria Tańko, Lena Popielarz, Marcel Mrówka, Alan Kiliński),
3. SP w Dziewierzewie (Lena Nowak, Marta Wegner, Bartosz Pawlak, Tymon Ciszewski).

Grupa II:
1. SP w Mycielewie (Oliwia Pikul, Damian Furtak, Krzysztof Wiekiera),
2. SP w Kcyni (Kacper Stępnień, Bartosz Czechowski, Gabriel Zając),
3. SP w Dziewierzewie (Lena Karmowska, Karol Karmowski, Antoni Okutnik),
4. SP w Dobieszewie (Martyna Stanisławczyk, Oliwier Górny, Gracjan Woźniak.

Klasyfikacja końcowa indywidualnie:
Grupa I: 1. Maria Rubaszewska, 2. Nicolas Szpotański, 3. Martyna Wiekiera.
Grupa II: 1. Krzysztof Wiekiera, 2. Damian Furtak, 3. Oliwia Pikul

Gratulujemy wyników!

Tekst i foto Wawrzyn Nowak

FESTYN RODZINNY

Informujemy, że niezależnie od warunków pogodowych Festyn Rodzinny odbędzie się. W razie niepogody impreza przeniesiona zostanie do szkoły. Na wszystkich czekają wspaniałe atrakcje i nagrody! Można wygrać, m.in. kolację dla dwojga, pięć seansów w grocie solnej, zaproszenie do studia urody, do fryzjera dla Pani i Pana, zaproszenie na pizzę i inne. Każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie 🙂

Zapraszamy też do naszej kawiarenki, gdzie można będzie kupić pyszne ciacho, kawkę i herbatkę a prosto z ogniska smaczne kiełbaski.

Prosimy, żeby podczas festynu dzieci przebywały pod opieką rodziców/opiekunów. Nauczyciele przydzieleni są do poszczególnych zadań i nie będą sprawować opieki nad uczniami.

Nasz festyn ma charakter otwarty. Zapraszamy dzieci, rodziców i ich rodziny. Jeśli ktoś chce spędzić miło jutrzejsze popołudnie- wpadajcie do Mycielewa! Nie musicie być z naszej szkoły:-)

Do zobaczenia w piątek od 16.00!

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Czerwone maki spod Monte Cassino”

Wśród laureatów i osób wyróżnionych w gminnym konkursie plastycznym „Czerwone maki spod Monte Cassino” znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Laureat w kategorii klas VI-VIII i szkoły ponadpodstawowej:

Alan Hak (klasa VI)

Wyróżnienie w kategorii klas IV-V:

Antoni Kalicki (klasa IV)

 Wręczenie nagród odbyło się w dniu 20 maja w Szkole Podstawowej w Kcyni podczas uroczystości Wojewódzkich Obchodów 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom!

Więcej pod linkami:

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Czerwone maki spod Monte Cassino” – Gmina Kcynia

Wojewódzkie Obchody 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino w Kcyni za nami – Gmina Kcynia

Spotkanie z trenerką zdrowego stylu życia

22 maja 2024 r. gościliśmy trenerkę zdrowego stylu życia. Pani Marzena Karakiewicz w swojej wypowiedzi zachęcała dzieci z oddziałów 0-3 do zmiany nawyków żywieniowych. Uświadomiła najmłodszym słuchaczom, że zdrowy styl życia obejmuje kilka różnych obszarów.

Po pierwsze, ważne jest regularne, zdrowe i różnorodne spożywanie posiłków oraz nawodnienie organizmu. Rezygnacja z przetworzonej żywności i słodkich napojów. Kolejna kwestia to redukcja czasu spędzonego przed ekranami na rzecz aktywności fizycznej i rozwijania zainteresowań. Niezmiernie istotna jest też higiena snu. Pani Marzena podkreśliła, iż każdy posiłek powinien składać się z białek i węglowodanów. Dzieci z chęcią prowadziły dialog i odpowiadały na pytania gościa, wykazują się przy tym dużą wiedzą. Wymieniały owoce i warzywa, w których znajduje się mnóstwo witamin. Na koniec spotkania nastąpiła degustacja kolorowych, smacznych, no i przede wszystkim zdrowych przekąsek.

Beata Mrotek

Dzień Dobrych Uczynków

20 maja 2024 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.

„Dzień Dobrych Uczynków” to chwila, by zatrzymać się, pomyśleć co dobrego uczyniliśmy w swoim życiu i co jeszcze dobrego możemy zrobić dla innych.

 Agnieszka Chojnacka, Iwona Wojtkowiak

Na słonecznej plaży w Grzybowie. 

Uczniowie klasy VI od 14 do 16 maja 2024 r. byli w Grzybowie na Zielonej Szkole. Wraz z rówieśnikami z gminy Kcynia udali się autokarami na miejsce, gdzie po posiłku i zakwaterowaniu pojechali do Kołobrzegu na rejs statkiem – Pirat.

Późne popołudnie dzieci spędziły na Orliku rywalizując w meczach piłki nożnej. Środa rozpoczęła się od zwiedzania Kołobrzegu i zabawach na plaży. Po powrocie do ośrodka uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych zakończonych kolejnymi rozgrywkami na boisku. Dzień zakończył się podziwianiem zachodu słońca. Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy nad brzegiem morza gdzie dzieci grały w piłkę, robiły zamki z piasku, moczyły nogi, jadły lody i gofry.

Pożegnaliśmy się z Bałtykiem i muśnięci słońcem wróciliśmy do domów. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez GKRPA w Kcyni.        

tekst MB, foto MK

Spotkanie z doradcą zawodowym!

10 maja 2024 r. gościliśmy Panią Sylwię Tomaszewską z OHP z Bydgoszczy.

Na zajęciach mówiliśmy o możliwościach wyboru szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie dowiedzieli się, które szkoły są w rankingu szkół w regionie. Na koniec rozwiązywaliśmy test predyspozycji zawodowych.          

Drodzy ósmoklasiści! Życzymy trafnych wyborów. Trzymamy kciuki!

Małgorzata Kwiatkowska

Z piątką na Ty! 

Odwiedziła nas Małgorzata  Borkowiak – tyflopedagog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią, która przeprowadziła  w kl. VI, VII i VIII warsztaty pt. ,, Motywacja. Techniki efektywnego uczenia się”.  Zajęcia miały na celu zachęcić i zmotywować uczniów do podjęcia jeszcze większego wysiłku na koniec roku szkolnego.

Małgorzata Kwiatkowska

Komunikaty

Przypominamy, że w dniach: 14,15 i 16 maja odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

Klasa 6 w tych dniach wyjedzie na Zieloną Szkołę.

Pozostałe klasy mają te dni wolne od zajęć dydaktycznych. Prosimy rodziców, aby do piątku 10 maja przekazali informację do wychowawców klas o potrzebie zorganizowania zajęć opiekuńczych dla dzieci.