„Odchodzę od komputera za bezpieczną zabawę się zabieram” – wyniki konkursu powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle

19 czerwca zostały ogłoszone wyniki plastycznego konkursu powiatowego zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Nakle. Miło nam poinformować o nagrodzonych uczennicach naszej szkoły:

W kategorii klas 2: II miejsce – Julia Czaja

W kategorii klas 3: II miejsce – Marcela Gołąb

Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Sojka z klasy 2.

Celem konkursu było przedstawienie pomysłów na bezpieczną zabawę, ale bez komputera. Cieszymy się bardzo, że pomysłowość i zaangażowanie naszych uczniów została doceniona. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla wszystkich uczestników. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji bez komputera :).

Więcej na https://naklo.policja.gov.pl/k38/informacj/wiadomosci/149412,Odchodze-od-komputera-i-za-bezpieczna-zabawe-sie-zabieram-wyniki-konkursu.html

Anna Pyszczyńska

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątek, 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, podczas którego podsumowano mijający rok szkolny, wręczono uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, podziękowania i nagrody za inne osiągnięcia.

Uczniom wyróżnionym towarzyszyli rodzice, którzy z rąk dyrektora szkoły Katarzyny Walasiewicz otrzymali listy gratulacyjne.
Siódmoklasiści pożegnali ósmoklasistów specjalnie skomponowanym utworem muzycznym i dyplomami, oraz wspólnym tańcem.

Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy.

Uroczystość poprowadziła Agnieszka Koralewska-Hak.

Życzymy uczniom bezpiecznych, radosnych wakacji a nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły udanych urlopów. 🙂

Nagroda Burmistrza Kcyni:
Alan Hak

Nagroda Dyrektora:
Remigiusz Socha

Tytuł Prymusa Szkoły:
Alan Hak

Tytuł Absolwenta Roku:
Franciszek Strzyżewski i Remigiusz Socha

Tytuł Czytelnika Roku:
Julia Żądło

Dyplom za 100% frekwencji:
Alan Kotłowski i Franciszek Strzyżewski

foto WN

Ranczo u Amadeusza

19 czerwca 2024 r. uczniowie klas 1-5 udali się na wycieczkę na ranczo w Bielawach koło Nakła.

Właściciel – pan Andrzej, podczas oprowadzania po zagrodzie, przybliżył nam historię każdego zwierzęcia tam mieszkającego. Mogliśmy głaskać, dotykać, a nawet brać na ręce zwierzęta, których na co dzień nie mamy okazji spotykać. Wiele z nich to egzotyczne „egzemplarze”.

Braliśmy też udział w różnych konkursach i zawodach. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu. 

Tekst Magdalena Tomkowiak, zdjęcia MP, AP, BM, MT

Wiktor Trawiński uczeń drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Mycielewie najlepszy w województwie kujawsko-pomorskim

19 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla autorów najlepszych prac wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpieczne lato oczami dziecka”. W konkursie zorganizowanym przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy zwyciężył uczeń klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Mycielewie Wiktor Trawiński.

Konkurs składał się z dwóch etapów, w pierwszym zostały wyłonione trzy prace na szczeblu powiatowym. Wśród tych trzech  prac, aż dwie należały do uczniów szkoły w Mycielewie tj. Leny Kluj i Wiktora Trawińskiego. Na szczeblu wojewódzkim to praca Wiktora okazała się tą najlepszą z najlepszych. Celem konkursu było zaapelowanie w rysunku o ostrożność, rozwagę i bezpieczeństwo podczas wypoczynku wakacyjnego. Do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej trafiło ponad 600 prac. O swojej pracy zwycięzca Wiktor Trawiński mówił tak podczas przeprowadzanego wywiadu:

„Ta praca była inspirowana  tym, że są prądy morskie i na przykład można wpaść w wir! Należy uważać na takie zjawisko, bo może to być niebezpieczna sytuacja. Sam lubię spędzać czas nad wodą i pamiętam, żeby kąpać się w miejscu wyznaczonym – powiedział Wiktor Trawiński ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie, który zajął 1 miejsce w konkursie plastycznym”.

Wiktorowi i Lenie ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim  oczywiście pogodnych, aktywnych i co najważniejsze BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Anna Pyszczyńska

Datek za kwiatek

Dowozy i odwozy na zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w sali gimnastycznej ok. godz. 9.10.

Po części oficjalnej uczniowie udadzą się z wychowawcami do klas.

Dowozy i odwozy na zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21.06.2024 r.
(zakończenie r. sz. godz. 9.10)

Lp.Miejscowość
– przystanek/punkt zborny
Godzina
1.Kcynia8:05
2.Malice 8:10
3.Malice II8:13
4.Suchoręcz skrzyżowanie8:15
5.Suchoręcz8:18
6.Elizewo8:23
7.Suchoręczek8:28
8.Elizewo skrzyżowanie8:32
9.Słonawy8:36
10.Słonawy II8:38
11.Słonawy las8:40
12.Szaradowo8:44
13.Ameryczka las8:47
14.Zalesie, ul. Królikowska8:50
15.Zalesie sklep8:53
16.Mycielewo szkoła9:00

Odwozy ze szkoły ok. godz. 10.50

Uwaga! Godziny dowozu i odwozów mogą nieznacznie ulec zmianie, proszę zatem być na przystankach ok. 5 minut wcześniej, prosimy też o cierpliwość w sytuacji ewentualnego opóźnienia autobusu.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Gramy Zmysłami – podsumowanie

W maju, uczniowie z klasy pierwszej zakończyli realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Gramy Zmysłami. Wykonali ostatnie z ośmiu zadań. Tym razem uruchomiony został zmysł dotyku. Pierwszaki, wyłącznie, przy użyciu dłoni, badały obiekt, który znajdował się w „Sensorycznym Pudełku”. Ich zadaniem było nazwanie przedmiotu, określenie jego wielkości, kształtu i faktury.

Na koniec zajęć, uczniowie namalowali na folii pejzaż wiosny do utworu Antonia Vivaldiego „Cztery Pory Roku – Wiosna”. Zamiast pędzla, dzieci użyły swoich dłoni.

Wszystkie zrealizowane zadania, podczas których uczniowie wytężali swoje zmysły, były świetną zabawą, ale też i nauką. Bowiem zintegrowanie wszystkich zmysłów umożliwia zdobywanie wielu umiejętności, w tym pisania. Dzieci, które mają właściwie wykształconą integrację sensoryczną prawidłowo rozwijają swoje zdolności motoryczne, a co najważniejsze, potrafią też skupić uwagę i skutecznie uczyć się.

Po zakończeniu projektu zameldowano wykonanie ośmiu zadań organizatorowi, który nagrodził każdego pierwszoklasistę dyplomem uczestnictwa.

Koordynator projektu Beata Mrotek

VII EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ,,ZE ŹRÓDEŁ KARŁOWA”

W poniedziałek, 17 czerwca uczniowie naszej szkoły w składzie: Laura Dolatowska – kl. VI, Maja Jaszak – kl. VII i Alan Hak – kl. VI wzięli udział w międzyszkolnym konkursie o błogosławionej Marii Karłowskiej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Dobieszewie.

Nasi uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą o życiu i działalności błogosławionej, zajmując wysokie miejsca.

Laura Dolatowska – II miejsce, Alan Hak III – miejsce, Maja Jaszak – V miejsce.

Drużynowo Mycielewo zajęło – II miejsce.

Do szkoły uczniowie wrócili z nagrodami, medalami i pamiątkową statuetką. Gratulujemy!

Renata Szczepaniak

Stowarzyszenie Aktywne Mycielewo ufundowało nagrodę dla klasy czwartej

18 czerwca 2024 roku uczniowie z klasy czwartej otrzymali niezwykle apetyczną niespodziankę – pizzę. 

Stowarzyszenie Aktywne Mycielewo ufundowało taką nagrodę dla klasy, która uzyskała najwyższą średnią ze sprawdzianów z poszczególnych przedmiotów. Jak się okazało pizza może być świetną motywacją do nauki. Uczniowie z uśmiechem na twarzy uczcili ten moment. Pizza wszystkim smakowała, a radość z sukcesu była ogromna. Chcieć to móc!

Małgorzata Pietras

Memoriał Jadwigi Woźniak w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych

W Szkole Podstawowej w Mycielewie odbył się kolejny Memoriał im. Jadwigi Woźniak w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Głównym celem tego turnieju jest uczczenie oraz zachowanie pamięci o bardzo zasłużonej, długoletniej nauczycielce wychowania fizycznego SP w Mycielewie p. Jadwigi Woźniak. 

Jak co roku gościliśmy rodzinę p. Jadwigi, siostrę p. Marię Krzyżanowską oraz brata p. Ryszarda Woźniaka, którzy dokonali otwarcia oraz zakończenia turnieju.
Podsumowania oraz wręczania nagród dokonał burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak, dyrektor szkoły Katarzyna Walasiewicz oraz rodzeństwo Jadwigi Woźniak

Turniej został wsparty finansowo przez MLUKS „Orlik” w Kcyni, GKRPA w Kcyni, UM w Kcyni oraz Marię Krzyżanowską oraz Ryszarda Woźniaka.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP w Laskownicy, 2. SP w Kcyni, 3. SP w Dziewierzewie, 4. SP w Mycielewie.

Nagrody indywidualne: Król strzelców – Hubert Laskowski (Laskownica). V-ce król strzelców – Cyprian Żychowski (Dziewierzewo), Najlepszy bramkarz – Remigiusz Różański (Laskownica), Nagroda specjalna – Bogumił Chełkowski (Kcynia), MVP – Alan Hak (Mycielewo).

tekst. Andrzej Kulczyński, foto. A.K-H,

Amelia Górajewska podzieliła się swoją wielką pasją z pierwszoklasistami

Amelia Górajewska podzieliła się swoją wielką pasją z pierwszoklasistami. Uczennica klasy 5 z pomocą koleżanek, zorganizowała i poprowadziła w profesjonalny sposób zajęcia na temat Hobby Horse. Amelia wyjaśniła ze szczegółami, że: „Hobby Horse składa się z materiałowej głowy konia na drewnianym kiju, na którym osoba może „jeździć” symulując jazdę na koniu. W ostatnich latach stał się on popularnym zjawiskiem, sportem i hobby, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Hobby Horsing jest uważane za sport, ponieważ wymaga sprawności fizycznej, umiejętności równowagi, siły i precyzji. Podobnie jak w innych sportach, istnieją zawody i kategorie wiekowe dla osób uprawiających Hobby Horsing. Aby jeździć na hobby horse, należy trzymać kijek w jednej ręce lub oburącz i przytrzymywać go między nogami, a następnie unosząc się i opadając na kiju, symulować ruchy jazdy na koniu. Można, a w przypadku zawodów należy także wykonywać różne figury i skoki”.

Amelia wraz z koleżankami, w oparciu o przyniesione gadżety (które w większości wykonała samodzielnie), przybliżyła specyfikę jej pasji. W dalszej kolejności poprowadziła zajęcia praktyczne, poprzedzone rozgrzewką.  Klasa 1, z całego serca dziękuje starszej koleżance za interesującą lekcje i przy okazji świetną zabawę.

Beata Mrotek

Siódmoklasiści na Biwaku w Skarbienicach

10, 11, i 12 czerwca 2024 roku siódmoklasiści, wraz z wychowawcą Wawrzynem Nowakiem i Martą Bernas, wybrali się na trzydniowy Biwak do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Żurawiem” w Skarbienicach koło Żnina.

Uczestniczyliśmy w rejsie po jeziorze Skarbińskim i Żnińskim Małym. Weszliśmy na żnińską Basztę z przewodnikiem. Dodatkowo mieliśmy przejazd kolejką ze Żnina do Wenecji, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny zamku. Braliśmy również udział w pieszych wycieczkach, rekreacji i zajęciach sportowych.

Tekst i foto WN

Innowacja pedagogiczna „W magicznym świecie bajek”

Dzieci z grupy przedszkolnej „Biedroneczki” w roku szkolnym 2023/2024 brały udział w wprowadzonej przez wychowawcę Iwonę Wojtkowiak innowacji pedagogicznej „W magicznym świeci bajek”. Głównym celem bajkoterapii  było wsparcie rozwoju emocjonalnego dzieci poprzez rozwijanie umiejętności radzenia sobie z problemami oraz budowanie pozytywnego obrazu siebie i świata.

W trakcie trwania zajęć wykorzystano różne bajki, m.in.: „Jeżyk Igiełka,” „O Zosi,” „Usypianki dla dzieci kota Mruczka, ”„Jeżyk Cyprian i głosy nocy, ”„Benio u dentysty,” „Bajka o małej chmurce” „Bajka o słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce”, „Bajka o słonku.

Ewaluacji dokonywano na bieżąco poprzez obserwację uczestników zajęć, ich reakcję, aktywności oraz rozmowy z nimi. Wykonywane prace plastyczne eksponowane były na gazetce klasowej.

Iwona Wojtkowiak