Amelia Górajewska podzieliła się swoją wielką pasją z pierwszoklasistami

Amelia Górajewska podzieliła się swoją wielką pasją z pierwszoklasistami. Uczennica klasy 5 z pomocą koleżanek, zorganizowała i poprowadziła w profesjonalny sposób zajęcia na temat Hobby Horse. Amelia wyjaśniła ze szczegółami, że: „Hobby Horse składa się z materiałowej głowy konia na drewnianym kiju, na którym osoba może „jeździć” symulując jazdę na koniu. W ostatnich latach stał się on popularnym zjawiskiem, sportem i hobby, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Hobby Horsing jest uważane za sport, ponieważ wymaga sprawności fizycznej, umiejętności równowagi, siły i precyzji. Podobnie jak w innych sportach, istnieją zawody i kategorie wiekowe dla osób uprawiających Hobby Horsing. Aby jeździć na hobby horse, należy trzymać kijek w jednej ręce lub oburącz i przytrzymywać go między nogami, a następnie unosząc się i opadając na kiju, symulować ruchy jazdy na koniu. Można, a w przypadku zawodów należy także wykonywać różne figury i skoki”.

Amelia wraz z koleżankami, w oparciu o przyniesione gadżety (które w większości wykonała samodzielnie), przybliżyła specyfikę jej pasji. W dalszej kolejności poprowadziła zajęcia praktyczne, poprzedzone rozgrzewką.  Klasa 1, z całego serca dziękuje starszej koleżance za interesującą lekcje i przy okazji świetną zabawę.

Beata Mrotek