FESTYN RODZINNY

Informujemy, że niezależnie od warunków pogodowych Festyn Rodzinny odbędzie się. W razie niepogody impreza przeniesiona zostanie do szkoły. Na wszystkich czekają wspaniałe atrakcje i nagrody! Można wygrać, m.in. kolację dla dwojga, pięć seansów w grocie solnej, zaproszenie do studia urody, do fryzjera dla Pani i Pana, zaproszenie na pizzę i inne. Każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie 🙂

Zapraszamy też do naszej kawiarenki, gdzie można będzie kupić pyszne ciacho, kawkę i herbatkę a prosto z ogniska smaczne kiełbaski.

Prosimy, żeby podczas festynu dzieci przebywały pod opieką rodziców/opiekunów. Nauczyciele przydzieleni są do poszczególnych zadań i nie będą sprawować opieki nad uczniami.

Nasz festyn ma charakter otwarty. Zapraszamy dzieci, rodziców i ich rodziny. Jeśli ktoś chce spędzić miło jutrzejsze popołudnie- wpadajcie do Mycielewa! Nie musicie być z naszej szkoły:-)

Do zobaczenia w piątek od 16.00!

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Czerwone maki spod Monte Cassino”

Wśród laureatów i osób wyróżnionych w gminnym konkursie plastycznym „Czerwone maki spod Monte Cassino” znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Laureat w kategorii klas VI-VIII i szkoły ponadpodstawowej:

Alan Hak (klasa VI)

Wyróżnienie w kategorii klas IV-V:

Antoni Kalicki (klasa IV)

 Wręczenie nagród odbyło się w dniu 20 maja w Szkole Podstawowej w Kcyni podczas uroczystości Wojewódzkich Obchodów 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom!

Więcej pod linkami:

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Czerwone maki spod Monte Cassino” – Gmina Kcynia

Wojewódzkie Obchody 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino w Kcyni za nami – Gmina Kcynia

Spotkanie z trenerką zdrowego stylu życia

22 maja 2024 r. gościliśmy trenerkę zdrowego stylu życia. Pani Marzena Karakiewicz w swojej wypowiedzi zachęcała dzieci z oddziałów 0-3 do zmiany nawyków żywieniowych. Uświadomiła najmłodszym słuchaczom, że zdrowy styl życia obejmuje kilka różnych obszarów.

Po pierwsze, ważne jest regularne, zdrowe i różnorodne spożywanie posiłków oraz nawodnienie organizmu. Rezygnacja z przetworzonej żywności i słodkich napojów. Kolejna kwestia to redukcja czasu spędzonego przed ekranami na rzecz aktywności fizycznej i rozwijania zainteresowań. Niezmiernie istotna jest też higiena snu. Pani Marzena podkreśliła, iż każdy posiłek powinien składać się z białek i węglowodanów. Dzieci z chęcią prowadziły dialog i odpowiadały na pytania gościa, wykazują się przy tym dużą wiedzą. Wymieniały owoce i warzywa, w których znajduje się mnóstwo witamin. Na koniec spotkania nastąpiła degustacja kolorowych, smacznych, no i przede wszystkim zdrowych przekąsek.

Beata Mrotek