Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

5 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej w Mycielewie brała udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze jest bardzo ważna, zatem nasze działania skierowaliśmy nie tylko do uczniów, ale również do każdego, kto był zainteresowany tematem. Miło nam, ze niektórzy rodzice również skorzystali z tej oferty i wzięli udział w szkoleniu oraz pokazie. Temat jest szczególnie bliski społeczności szkolnej również z tego względu, że niedawno odbył się w Mycielewie gminny Turniej BRD pod patronatem Burmistrza Kcyni.

Tym razem szkolenie dotyczące bezpiecznej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze poprowadził pan Krystian Fiedziuszko (Fundacja JUMPER i Ogólnopolska Federacja przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL/KUJAWY). Warsztaty otworzył oficjalnie Burmistrz Kcyni pan Mateusz Stachowiak, który podkreślił ogromną rolę zwiększania świadomości każdego uczestnika ruchu drogowego oraz potrzebę działań systemowych w tym zakresie. W wydarzeniu brał również udział Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury pan Rafał Woźniak.

Szkolenie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie uczestników. Dzięki symulatorom można było zobaczyć, jak zachowuje się samochód w momencie wypadku, co się dzieje z pasażerami i różnymi przedmiotami znajdującymi się w aucie. Symulatory ukazały nieocenioną rolę pasów bezpieczeństwa, natomiast prowadzący pokazał m.in., jak należy się z nich wypiąć, będąc w aucie w pozycji na dachu i jak można pomóc pasażerom w takiej sytuacji.

Każda część warsztatów dopasowana była do wieku uczestników. Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych również wykazywały duże zainteresowanie szkoleniem i udowodniły, że mają wiedzę w tym temacie, co nas bardzo cieszy, bo większość zachowań na drodze to utrwalone nawyki.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mycielewie serdecznie dziękuje panu Krystianowi Fiedziuszko, Fundacji JUMPER, Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL/KUJAWY za poprowadzenie warsztatów oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.

Katarzyna Walasiewicz