Alan Hak, wraz z członkami Towarzystwa Historycznego w Kcyni, wziął udział w historycznej sesji poświęconej Powstaniu Warszawskiemu. W tej wyjątkowej scenerii wcielił się w rolę młodego powstańca oraz telefonisty polowego.
W piątek, 28 marca br., w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody w Konkursie Genealogicznym „Poznając Historię Rodziny – Odkrywamy Dzieje Narodu”.
Z dumą informujemy, że nasz uczeń Alan Hak zdobył II miejsce, zostając tym samym laureatem tego prestiżowego konkursu! 👏🎉
Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu rodzinnej kroniki, w której należało przedstawić opisy wydarzeń, codzienne życie przodków oraz zachować ich historię na starych fotografiach. Fragment kroniki Alana został odczytany podczas uroczystej gali, na której obecni byli m.in.:
✅ Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel ✅ Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski ✅ Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Grażyna Dziedzic.
W uroczystości, oprócz laureatów i uczestników konkursu, wzięli udział także dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodziny nagrodzonych uczniów. Alanowi towarzyszyła jego najbliższa rodzina oraz Pani Dyrektor Katarzyna Walasiewicz, a także Pani Agnieszka Grobelna-Staniszewska.
Zarówno dyrektorzy, jak i nauczyciele-opiekunowie uczniów otrzymali podziękowania, dyplomy oraz upominki. Gala przebiegła w niezwykle podniosłej atmosferze, a laureaci odebrali cenne nagrody z rąk Władz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Alanowi serdecznie gratulujemy kolejnego wielkiego sukcesu! Jesteśmy z niego ogromnie dumni! 🎖️
W sobotę, 29 marca 2025 roku, Alan Hak – uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Mycielewie – wziął udział w trzecim etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa” organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Alan osiągnął znakomity wynik, co było efektem jego ogromnego zaangażowania, systematycznych przygotowań oraz uczestnictwa w sobotnich wykładach na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK. Do jego sukcesu przyczyniła się również pani Lucyna Rakocy, która wspierała ucznia w przygotowaniach do konkursu.
Jesteśmy niezwykle dumni, że Alan jako pierwszy w historii naszej szkoły i jedyny uczeń z gminy Kcynia wziął udział w tym prestiżowym konkursie, osiągając imponujący rezultat.
Dołączamy przykładowe zadania z Ligi Zadaniowej. Dodajmy, że są to zadania na poziomie maturalnym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
25 lutego odbył się uroczysty apel z okazji odejścia na emeryturę wieloletniej katechetki, pani Renaty Szczepaniak. Wydarzenie, przygotowane przez AK-H, było pełne ciepłych słów, wzruszających melodii i serdecznych podziękowań.
Nie mogło być inaczej – pani Renia to nie tylko Nauczyciel, ale i Anioł w jednej osobie. Jej oddanie, serdeczność i mądrość na zawsze pozostaną w sercach uczniów i współpracowników.
Dziękujemy za wspólnie spędzone lata, życiowe wskazówki i ogromne serce, które zawsze miała dla każdego. Życzymy spokojnej, radosnej emerytury pełnej zasłużonego odpoczynku i spełnienia marzeń!
28 marca 2025 r. ósmoklasiści, wraz z paniami Martą Bernas i Małgorzatą Kwiatkowską, uczestniczyli w Targach Edukacyjnych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli dwudziestu szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, dając młodzieży możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną różnych placówek.
Podczas targów uczniowie mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami m.in. takich szkół jak: Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, Technikum Kolejowe w Bydgoszczy, Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Młodzież mogła zdobyć informacje na temat dostępnych kierunków, profili klas oraz warunków rekrutacji.
Po zakończeniu targów uczniowie udali się na Drzwi Otwarte do Zespołu Szkół im. Emila Chroboczka w Szubinie. Tam mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne i pracownie oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. Była to cenna okazja do zdobycia szczegółowych informacji o możliwościach dalszego kształcenia.
Udział w Targach Edukacyjnych oraz wizyta w szkole pozwoliły ósmoklasistom lepiej przygotować się do wyboru przyszłej szkoły średniej, co stanowi kluczowy etap w ich edukacyjnej drodze.