Dzień Dinozaura u Motylków

„Dawno temu na świecie żyły wielkie zwierzęta. Nikogo nie znajdziecie, kto mógłby je pamiętać.”

27 lutego 2025 r. „Motylki” obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji wyruszyły w niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Odkryły również, kim jest paleontolog i na czym polega jego praca.

Podczas obchodów Dnia Dinozaura dzieci uczestniczyły w różnorodnych grach i zabawach wspierających ich rozwój poznawczy oraz motoryczny. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: gra w domino z dinozaurami, memory, zabawa „Ja mam… kto ma…?” oraz wiele innych aktywności. Aby wzbogacić swoją wiedzę, przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o dinozaurach.

Na zakończenie „Motylki” wykonały prace plastyczno-techniczne przedstawiające dinozaura. Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu był pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Dzięki interaktywnym zabawom i edukacyjnym aktywnościom dzieci miały okazję uczyć się poprzez zabawę, co sprawiło, że temat prehistorycznych gadów stał się dla nich jeszcze bardziej fascynujący.

Weronika Grzybowska

Uczennice klasy drugiej na Powiatowym Przeglądzie Talentów w Szubinie

4 marca 2025 roku uczennice klasy drugiej wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Talentów w Szubińskim Domu Kultury. Organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie.

Dziewczęta wystąpiły w dwóch kategoriach: taniec i śpiew. W pierwszej z nich wszystkie uczestniczki zaprezentowały układ choreograficzny do utworu Justina Timberlake’a „Can’t Stop The Feeling”. Laura Bagnerowska i Agata Stachowiak wykonały w duecie piosenkę Arii Martelle „Nasze lato”, natomiast Antonina Stachowiak wystąpiła a cappella z piosenką dziecięcą „Kundel Bury”.

Młode artystki pokonały tremę i bez problemu odnalazły się na wielkiej scenie, a co najważniejsze – wypadły znakomicie.

Beata Mrotek

Więcej na https://www.facebook.com/share/p/18g4qpqfcJ/

Ósmoklasiści na Targach INNOFORM w Bydgoszczy

6 marca 2025 roku ósmoklasiści mieli okazję uczestniczyć w Dniu Edukacyjnym organizowanym w ramach 7. edycji Targów Narzędziowo-Przetwórczych INNOFORM w Bydgoszczy. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami oraz innowacjami w branży narzędziowej i przetwórczej.

Pod opieką nauczycielek, pani M. Kwiatkowskiej oraz pani M. Bernas, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia licznych stoisk wystawienniczych, na których prezentowano najnowsze maszyny, narzędzia oraz technologie wykorzystywane w przemyśle. Specjaliści z branży chętnie dzielili się swoją wiedzą, odpowiadając na pytania i prezentując praktyczne zastosowania nowoczesnych rozwiązań.

W ramach Dnia Edukacyjnego uczniowie uczestniczyli także w prelekcjach, które miały na celu przybliżenie im możliwości zawodowych w sektorze narzędziowo-przetwórczym. Była to niepowtarzalna okazja do zdobycia praktycznej wiedzy oraz inspiracji dotyczących przyszłej kariery zawodowej.

Udział w targach INNOFORM był dla uczniów nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również inspiracją do zgłębiania wiedzy w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Małgorzata Kwiatkowska

Szkolny Konkurs Recytatorski – Święto Poezji i Talentu

„Poezja jest wtedy, gdy emocja znalazła swoją myśl, a myśl znalazła słowa”

Robert Frost

6 marca 2025 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiersze Polskich Poetów”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III, a jego głównym celem było popularyzowanie twórczości polskich poetów, uwrażliwianie na piękno poezji oraz rozwijanie talentów recytatorskich.

Na początku wydarzenia organizatorzy serdecznie powitali dyrektor Katarzynę Walasiewicz, Agnieszkę Magdziarz oraz grono jurorów w składzie: Katarzyna Pomałecka z GCK i B w Kcyni, Agnieszka Koralewska-Hak i Marzena Borzych. Natomiast odważni miłośnicy poezji dziecięcej zostali powitani gromkimi brawami, aby dodać im otuchy przed występami.

W konkursie wzięło udział 15 recytatorów. Uczniowie deklamowali wiersze m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza i Wandy Chotomskiej. Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali wybrane utwory, wykazując się nie tylko doskonałą pamięcią, ale także świetną dykcją i wspaniałą interpretacją tekstów.

Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Po naradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce (ex aequo): Pola Kamińska (klasa 2) i Mieszko Wojtysiak (klasa 2) II miejsce: Aleksandra Sojka (klasa 3) III miejsce (ex aequo): Antoni Janicki (klasa 3) i Tymon Wojtysiak (klasa 1)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

Laureatom pogratulowano talentu artystycznego, a wszystkim uczestnikom podziękowano za udział w konkursie oraz za dzielenie się pięknem poezji. Podkreślono, że poezja dostarcza bogatego języka, wprowadza w świat przyrody, wartości i uczuć. Dzięki niej można lepiej zrozumieć otaczający świat i w niewielu słowach wyrazić głębokie treści.

Tekst: Beata Mrotek