Czwartoklasiści realizują program „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”

Uniwersytet Dzieci w Klasie to program, w ramach którego nauczyciele razem z uczniami uczestniczą w jednym z kilkunastu tematycznych projektów edukacyjnych dotyczących różnych dziedzin nauki. Scenariusze do realizowanych projektów oparte są na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która rozwija u dzieci kluczowe kompetencje, tj. kreatywność, umiejętność pracy w zespole, zdolność krytycznego i analitycznego myślenia.

Uczniowie z klasy IV na zajęciach z wychowawcą wzmacniają umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji. Podczas realizacji projektu dowiedzieli się czym jest efekt pierwszego wrażenia, wspólnie zagrali w grę opartą na kartach metaforycznych, aby poznać się bliżej, dowiedzieli się o technikach kierowania swoją uwagą, poznali różne typy osobowości (sangwinika, melancholika, flegmatyka i choleryka). Najważniejsze okazało się podsumowanie, że każdy człowiek, niezależnie od typu osobowości, spełnia ważną rolę w grupie. 😉

Małgorzata Sucharska

Mycielewo piątą drużyną w województwie w piłce ręcznej w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Jako zwycięska drużyna w ćwierćfinale wojewódzkim 13 marca 2024 r. udaliśmy się do SP nr 48 w Bydgoszczy, gdzie odbył się Półfinał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Chłopców kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Drużyna z Mycielewa rozpoczęła turniej od rywalizacji z gospodarzem turnieju. Mecz zakończył się wynikiem 20:15 dla zawodników z Bydgoszczy.

Kolejne  spotkanie rozegraliśmy z faworytem całego turnieju, mistrzem powiatu włocławskiego SP Choceń. Niestety nie udało się nam pokonać rówieśników z Chocenia. 

Chłopcy z SP w Mycielewie osiągnęli najwyższy jak do tej pory wynik w historii szkoły w rywalizacji w piłce ręcznej. 

Był to również pierwszy rok, gdzie drużyna piłki ręcznej chłopców kat. Igrzyska Dzieci (kl. 4-6) oraz drużyna chłopców kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8) równocześnie rywalizują na szczeblu wojewódzkim. 

SP w Mycielewie: 
Oliwier Lewandowski – bramkarz, Remigiusz Senska – bramkarz, Jakub Pazderski, Wojtek Manikowski, Mateusz Przybylski, Franek Strzyżewski, Wiktor Walczewski, Klaudiusz Walczewski, Remigiusz Socha, Hubert Obszyński.

Opiekun:  Andrzej Kulczyński 

Tekst i foto Andrzej Kulczyński

Dzień Matematyki w zerówce

,,Matematyka nie jest trudna ani nudna.
Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”

Arystoteles

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. W grupie „Biedroneczki” świętowaliśmy ten dzień  14 marca 2024 r.

Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w proponowanych przez nauczycielkę aktywnościach, dzięki którym kształtowały swoje kompetencje matematyczne. Dzieci, między innymi, doskonaliły orientację przestrzenną, kształtowały świadomość schematu swego ciała, liczyły, utrwalały cyfry i znaki matematyczne, rozpoznawały kolory i  figury geometryczne, z których tworzyły wspaniałe kompozycje, układały rytmy, klasyfikowały.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale!

Iwona Wojtkowiak