Gminny konkurs „Zdrowie na talerzu” rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów: Laura Bagnerowska i Aleksander Tworek znalazło się wśród 10 laureatów gminnego konkursu plastycznego „Zdrowie na talerzu” (dla uczniów klas 1-3).

Poziom konkursu był wysoki i dlatego komisja zdecydowała, że nie przyzna miejsc, ale z 82 „zdrowych talerzy” wyłoni 10 najciekawszych. Praca Laury Bagnerowskiej zachwyciła komisję konkursową tak bardzo, że przyznano jej szczególne wyróżnienie.

Olkowi i Laurze serdecznie gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu!

Więcej na ten temat pod linkiem: https://kcynia.pl/aktualnosci/zdrowie-na-talerzu-wylonilismy-laureatow-konkursu.html

zdjęcie z: https://www.facebook.com/photo?fbid=672099308439679&set=pcb.672099495106327&locale=pl_PL

Podsumowanie zbiórek

Szkoła brała udział w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie „Nasz Zamość”. Zbieraliśmy plastikowe nakrętki. Udało nam się zająć II miejsce spośród szkół z naszego powiatu biorących udział w tym konkursie.

Nagrodą była kwota 500 zł, która została zamieniona na nagrody rzeczowe dla naszych uczniów. Prezenty te dostarczył nam osobiście prezes stowarzyszenia Robert Krzysztof Rynarzewski

Trwała również zbiórka kasztanów. Włączyli się w nią wszyscy uczniowie. Wspólnie udało nam się uzbierać 265 kg kasztanów, co dało nam po sprzedaży w skupie kwotę 292 złotych. Przy wsparciu  „Stowarzyszenia Aktywne Mycielewo” działającego przy naszej szkole zakupiliśmy do naszej świetlicy wygodną sofę. Służy już ona naszym uczniom m.in. podczas przerw szkolnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!

Magdalena Tomkowiak

Pamiętamy

„Nie umiera ten,
kto trwa w sercach
 i pamięci naszej”

Uczniowie Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu pamiętają o swoich bohaterach, posprzątali miejsce pamięci narodowej  –  mogiłę poległego w 1939 roku mieszkańca Suchoręcza.

R. Szczepaniak, A, Chojnacka