Patryk Chojnacki tryumfuje w szachach!

W czwartek, 9 listopada 2023 roku, na portalu internetowym Lichess odbyły się XXVI Mistrzostwa I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie – V turniej szachowy Grand Prix w roku szkolnym 2023/2024.

Turniej został zorganizowany w systemie arena. Tempo było błyskawiczne, bo tylko 3 minuty na uczestnika. Wszystkie rozgrywki trwały 20 minut. Miło nam poinformować, że w mistrzostwach tryumfował Patryk Chojnacki ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie – mieszkaniec Zalesia. Patryk działał pod Nickiem „FR3NZIATY”.

Nasz zwycięzca szachowe rozgrywki stoczył online ze szkolnej pracowni.

Gratulujemy!

Strona turnieju: https://lichess.org/tournament/3P8N8JEG

Tekst i foto Wawrzyn Nowak

Komunikat

W piątek, 10 listopada, nasza szkoła włącza się w kolejną edycję akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W związku z tym społeczność szkolna spotyka się na holu o godzinie 11:05, aby wspólnie odśpiewać hymn narodowy. W tym dniu obowiązuje strój galowy i kotylion.

SU

Śniadanie Daje Moc

8 listopada przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” wzięły aktywny udział w akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. 

Na początku zajęć wychowawczyni przeprowadziła pogadankę na temat piramidy żywieniowej oraz zasad prawidłowego odżywiania. Biedroneczki dowiedziały się jak ważne jest codzienne, bogate w składniki odżywcze śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu.  Dzieci starały się wymienić zdrowe produkty, z których można przygotować zdrowe śniadanie i produkty, których powinniśmy unikać. Po pogadance zabrały się do pracy i przygotowały zdrowe i pyszne kanapki, które dały im MOC – czyli energię do pracy, zabawy i nauki. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice naszych dzieci. Dzięki nim na naszych przedszkolnych stolikach znalazły się  kolorowe smakołyki: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa. Śniadanie było pyszne, urozmaicone, niecodzienne.

Iwona Wojtkowiak