IV Warcabowego Grand Prix Szubińskiego Domu Kultury – Patryk Chojnacki trzeci!

6 listopada 2023 r. odbył się drugi turniej IV Warcabowego Grand Prix Szubińskiego Domu Kultury. Miło nam poinformować o sukcesie naszego ucznia!

W ramach GP zaplanowano 5 zawodów, w których klasyfikacja końcowa będzie prowadzona metodą olimpijską. I miejsce wywalczył Tomasz Chojnacki, II miejsce zdobył Przemysław Uciński, a III miejsce zajął Patryk Chojnacki.

Źródło: Szachy i Warcaby w Szubinie i Kcyni

Noc w szkole

Klasa 3 oraz 4 tak kocha swoją szkołę, że postanowiła spędzić w niej noc! Celem tego wydarzenia, które odbyło się 3 listopada 2023 roku, było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi zadaniami domowymi i pełną głową pojęć oraz informacji, ale także miejsca, gdzie można dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji poznając się nawzajem i integrując. A nasza szkoła jest miejscem przyjaznym i wartym polubienia! 😉

Wyposażeni w poduszki, śpiwory, zapasy żywnościowe oraz pokłady energii rozpoczęliśmy nasze wspólne nocowanie od gier planszowych. Niektórzy postanowili spędzić ten czas aktywnie i wybrali grę w ping-ponga. Kiedy już opadliśmy z sił, zaczęliśmy przygotowania do naszej kolacji. Wspólnie udało nam się upiec rozmaite tosty- w swoich ulubionych wersjach smakowych, które w gronie znajomych smakują jeszcze lepiej! W naszych kanapkach nie zabrakło także zdrowych składników, tj. sałata, ogórek oraz ketchup z dyni. Tosty dostarczyły nam pokaźną ilość energii, którą spożytkowaliśmy na bitwie na poduszki. Następnie wspólnie przygotowaliśmy nasze miejsca do spania. Pośród wielu poduszek zdecydowaliśmy się na pokaz mody. Każdy z nas zaprezentował swój ulubiony strój do spania. To pozwoliło nam rozpocząć projekcję filmu pt. „Hotel Transylvania 3”. Jednak doszliśmy do wniosku, że my nie zmienilibyśmy noclegu w szkole na żaden hotel. 😉 Podczas oglądania na naszym suficie pojawiła się piękna zorza, która umilała nam ten piękny wieczór, choć za oknami było ciemno oraz deszczowo. Sen był bardzo krótki, a ranne porządki intensywne… Atmosfera zabawy, która towarzyszyła tej imprezie, na pewno zostanie zapamiętana na długo i z pewnością pozwoliła uczniom polubić szkołę oraz postrzegać ją jako miejsce życzliwości oraz dobrej rozrywki. A przejście wieczorem po szkolnym korytarzu w domowych kapciach i piżamach sprawiło, że uczniowie spojrzeli na szkołę jak na drugi dom.

Małgorzata Sucharska, Magdalena Tomkowiak

Pokaz mody w szóstej klasie

Teatr, imieniny, akademia szkolna, mecz piłki nożnej, lekcje w szkole, praca – jak dobrać odpowiedni strój do danej sytuacji? Wszyscy codziennie podejmujemy decyzję o tym, jak się ubrać. W klasie szóstej, podczas godziny wychowawczej odbył się pokaz mody.

Był on okazją do rozmowy na temat właściwego doboru stroju i poznania zasad savoir vivre’u z tym związanego. Stosowny strój dotyczy nas wszystkich, świadczy o naszej kulturze osobistej, jest także wyrazem szacunku dla innych osób.

M. Borzych