ŚWIATOWY DZIEŃ SWIADOMOŚCI AUTYZMU

W czwartek 4 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

Z tej okazji został zorganizowany konkurs międzyklasowy z wiadomości o Autyzmie i  Zespole Downa, a nagrodą był słodki upominek. Uczniowie z werwą przystąpili do napisania quizu oraz krzyżówki, podczas konkursu towarzyszyły wielkie emocje. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwały panie: Marta Bernas, Agnieszka Chojnacka.

Klasa V otrzymała największą ilość punktów i tym samym  zajęła I miejsce, klasa VI uplasowała się na II miejscu, natomiast  klasa IV zajęła III miejsce. Gratulujemy i  wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie.  

Zespół do Spraw Profilaktyki, Samorząd Uczniowski

Międzynarodowy Dzień Marchewki

4 kwietnia 2024 r. był dla „Biedroneczek” dniem wyjątkowo-pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki.

Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Były zabawy ruchowe ze śpiewem przy piosence „Urodziny marchewki”, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, prace plastyczne, omówienie zachowania tytułowej marchewki w wierszu J. Brzechwy, zagadki i tańce integracyjne. Nie zabrakło również degustacji soku marchwiowego oraz surowej marchewki. Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa! Z marchewką w roli głównej!

Myślę, że po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie Biedroneczki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

Iwona Wojtkowiak