Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

15 listopada 2024 r. nasza szkoła wzięła udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, obchodzonym pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Celem akcji było zachęcenie uczniów i nauczycieli do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w sposób atrakcyjny i angażujący. Wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wykazać się ich doskonałą znajomością.

Już tydzień wcześniej na lekcjach matematyki wybrano patrole egzaminacyjne, które w tym roku tworzyli uczniowie klas 5 i 6. Z ich inicjatywy przygotowano również plakaty promujące wydarzenie, które udekorowały szkolne korytarze. W szkole pojawiła się także gazetka tematyczna, przybliżająca historię tabliczki mnożenia – od jej starożytnych korzeni po współczesne zastosowania.

W piątek, 15 listopada, na drugiej godzinie lekcyjnej odbyły się eliminacje, podczas których wyłoniono klasowych mistrzów tabliczki mnożenia:

  • Klasa 3 – Wiktor Trawiński
  • Klasa 4 – Fabian Szpotański
  • Klasa 5 – Antoni Kalicki
  • Klasa 6 – Joanna Jeż
  • Klasa 7 – Alan Hak
  • Klasa 8 – Nikola Gembara

Następnie spośród mistrzów w dwóch kategoriach wiekowych wybrano Ekspertów Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Mycielewie 2024:

  • Klasy 3–5: Wiktor Trawiński (klasa 3)
  • Klasy 6–8: Alan Hak (klasa 7)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze zdrowej rywalizacji, radości i wspólnej nauki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!

Światowy Dzień Pluszowego Misia – radość i przyjaźń u najmłodszych

25 listopada 2024 r. przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 wspólnie celebrowali „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia – najlepszego przyjaciela, który towarzyszy w chwilach radości i smutku. Pluszowy miś symbolizuje wszystko, co najlepsze: dobroć, ciepło i opiekuńczość. Można go przytulić, a nawet powierzyć mu swoje sekrety.

Na początku spotkania dzieci powitały niespodziewanego gościa – zmartwionego Kubusia Puchatka, który poprosił o pomoc w odnalezieniu zagubionego Misia Tulisia. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do zadania i poradziły sobie z napotkanymi po drodze wyzwaniami, odnajdując zgubę. Przy okazji, jak to misie, narobiły w holu sporo wesołego zamieszania.

W kolejnej części wydarzenia dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, dowiedziały się o gatunkach niedźwiedzi żyjących w naturalnym środowisku i przypomniały sobie najbardziej znane misie z bajek.

Uroczystość zakończyła się w radosnej atmosferze – śpiewem i tańcem.

Beata Mrotek

Pałuckie tradycje w klasie drugiej – Spotkanie z kulturą regionu

22 listopada 2024 r. drugoklasiści po raz drugi gościli pracownika Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, a zarazem kierownika Zespołu Regionalnego „Pałuki”, panią Renatę Gaj-Kowalską. Tym razem przywiozła ze sobą chłopięcy strój pałucki, o którym szczegółowo opowiedziała. Strój został zaprezentowany na „klasowym modelu”, co wzbudziło duże zainteresowanie dzieci.

Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie postać Klary Prillowej, miłośniczki sztuki ludowej naszego regionu. Pani Renata zapoznała ich także z lokalną gwarą, czytając kilka bajek w tym dialekcie. Oczywiście, nie zabrakło śpiewu i tańca do znanych przyśpiewek, takich jak „Kominiorz” czy „Kukówka”. Trzeba przyznać, że wszyscy doskonale się bawili, tańcząc i śpiewając razem.

Serdecznie dziękujemy pani Renacie za przybycie i za przybliżenie dzieciom bogatej kultury regionu Pałuk.

Beata Mrotek

Świat jeżyka Igiełki – Dzień Jeża w „Motylkach”

22 listopada 2024 roku „Motylki” obchodziły w przedszkolu Dzień Jeża. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko przybliżenie dzieciom sylwetki tego uroczo kolczastego zwierzątka, ale także rozwijanie ich wiedzy o przyrodzie w sposób kreatywny i pełen zabawy. Dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych i matematycznych, a także „karmiły jeża”. Na zakończenie dnia mali przedszkolacy mieli okazję odprężyć się w naszym przedszkolnym kinie, oglądając bajkę terapeutyczną pt. „Jeżyk Igiełka”. Ten dzień przyniósł przedszkolakom wiele radości.

Weronika Grzybowska

Zbliża się grudzień, a to oznacza, że czas na coroczny Matematyczny Kalendarz Adwentowy!

W tym roku poznamy elfa Sinusa! Sinus będzie głównym bohaterem tegorocznego kalendarza adwentowego i z pewnością dostarczy Wam wielu matematycznych wyzwań!
Ale uwaga! Sinus nie przepada za świętami i zamierza znaleźć sposób, by magia świąt zniknęła.
Czy mu się to uda?
Regulamin konkursu zostanie opublikowany na stronie szkoły za tydzień.

Angelika Drozd