W listopadzie 2023 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII.
Było to wielkie wyzwanie dla uczniów, ponieważ konkurs nie był łatwy. Tym bardziej miło nam jest poinformować, że Mikołaj Pezacki z kl. V zdobył 42 punkty na 45. Tym razem nie udało się zostać laureatem, natomiast jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły, że mamy zdolnych uczniów, którzy reprezentują naszą szkołę na szczeblu ogólnopolskim i zdobywają bardzo wysokie wyniki. Gratulujemy również pozostałym uczniom, którzy brali udział w konkursie i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnej edycji!
Dzięki uczestnictwu w konkursie nasza szkoła zyskała Certyfikat Innowacyjnej Szkoły, a nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu tytuł Innowacyjnego Nauczyciela. Koordynatorem konkursu była Małgorzata Sucharska.
7 lutego 2024 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej dokonano wręczenia nagród dla laureatów i wyróżnionych w konkursie „Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka”. Miło nam poinformować, że wśród nich byli również nasi uczniowie. A oto oni:
Kat. „0-III”
Laureat: Jakub Kiliński kl. II, Antonina Stachowiak kl. I,
Wyróżnieni: Amelia Motyka kl. II, Aleksander Tworek kl. III , Igor Tworek kl. II
Kat. „IV-VIII”
Laureaci: Alan Hak kl. VI.
Wszystkim nagrodzonym, ale i tym którzy próbowali swoich sił w konkursie serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że mamy tak pracowitych uczniów – oby tak dalej. BRAWO!!!
Tekst Anna Pyszczyńska, fot. Agnieszka Koralewska-Hak, Anna Tworek
„Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne – czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne – czytaj im więcej bajek.”
Albert Einstein
Anna Połczyńska, laureatka Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, która zajęła III miejsce w kategorii klas VII, odwiedziła Motylki oraz Biedroneczki i przeczytała im bajkę pt. „There’s a Shark in the Bath”, autorstwa Sarah McIntyre.
Warto wspomnieć, że czytanie dzieciom książek anglojęzycznych przynosi szereg korzyści: dziecko osłuchuje się z brzmieniem języka, rozwija słownictwo, poznaje nowe zwroty i wyrażenia, kształtuje pozytywne nastawienie do języka obcego, uczy się wieloma zmysłami – wykorzystując wzrok, słuch, dotyk, czasem nawet węch, poznaje nowe ciekawostki, rozwija swoją wyobraźnię oraz koncentrację. Obcowanie z książką jest najbardziej lubianą przez dzieci metodą pozwalającą zainteresować je językiem obcym. Otwarcie na literaturę, pokochanie książek jest także najlepszą drogą do poznawania świata.
Przedszkolaki ze skupieniem i uwagą słuchały bajki. Wszyscy bardzo miło wspominają wspólnie spędzony czas, a Ania obiecała, że jeszcze niejeden raz odwiedzi swoich młodszych kolegów, aby im przeczytać kolejną bajkę w wersji anglojęzycznej.
W piątek 2.02.2024 r. uczniowie klasy 2 uczestniczyli w kolejnych w tym roku zajęciach z zakresu innowacji pedagogicznej „Zostań małym odkrywcą”.
Tym razem dzieci pod okiem prowadzącej p. Angeliki Drozd wykonywały doświadczenia z zakresu magnetyzmu. Eksperymenty naukowe, to doskonały sposób na pobudzenie ciekawości i zainteresowania nauką dzieci. Drugoklasiści na zajęciach poznali rodzaje magnesów, rodzaje oddziaływań magnetycznych, dowiedzieli się również jakie zastosowanie mają magnesy w życiu codziennym. Na pewno każdy uczeń 2 klasy po zajęciach będzie już wiedział, jak szybko pozbierać rozsypane spinacze czy szpilki.
11 lutego odbędzie się Kcyni V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji obchodów 105. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 (105. rocznica walk z formacjami niemieckiego okupanta na Froncie Północnym Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 między KCYNIĄ a ŁABISZYNEM w dniach od 21 stycznia – 18 lutego 1919 r. i 105. rocznica Bitwy Powstania Wielkopolskiego pod Kcynią w dniach 2-3 lutego 1919 r.).
Zawody zostaną przeprowadzone w dniu 11 lutego 2024 r., zapisy od godz. 9:00, rozpoczęcie gry od godz. 10:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni ul. Wyrzyska 12, 89-240 Kcynia.