17 stycznia br. rozpoczęła się pierwsza tura ferii zimowych. W tym roku szkolnym w całym kraju wolne będzie miało prawie 4,6 mln uczniów z 21 215 szkół, w tym Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
Poniżej kilka rad jak bezpiecznie spędzić zimową przerwę od nauki.
Od marca 2021r. do 9 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej w Mycielewie działał Klub Młodzieżowy, który powstał w ramach realizacji projektu objętego grantem pt: Ciekawość to pierwszy stopień do sukcesu- Klub młodzieżowy dla gmin Kcynia oraz Szubin dofinansowanego przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krainy i Pałuk” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem Klubu Młodzieżowego była firma ALFABIZNES pana Wojciecha Elszyn.
Opiekunkami projektu w szkole były panie Małgorzata Kwiatkowska i Anna Pyszczyńska. Dodatkowo zajęcia z uczniami prowadziły panie Anna Kubiak-Czarnecka, Angelika Drozd i psycholog pani Amelia Orawczyk. Do zajęć zostało zakwalifikowanych dziesięcioro uczniów spełniających określone kryteria zgodnie z regulaminem. Dzieci uczestniczyły w czterech typach zajęć:
„Mali Poligloci”- podczas których uczestnicy doskonalili język angielski za pomocą metod aktywizujących, gier i zabaw,
„Spryciarze” – te zajęcia głównie opierały się poznawaniu praw fizyki ale wyłącznie przez doświadczenia i eksperymenty, ich planowanie, obserwację i wyciąganie wniosków,
„Młodzi Geniusze”- zajęcia prowadzone przez opiekunki Klubu polegające na poznawaniu przez uczniów mnemotechnik i innych sposobów łatwego i skutecznego uczenia się,
„Grupowe zajęcia z psychologiem”- spotkania miały na celu wspierania w obszarze pełnienia ról społecznych, rozwoju zdolności interpersonalnych i postaw prospołecznych.
W tym momencie warto nadmienić, że zajęcia cieszyły się ogromnym zaangażowaniem ze strony dzieci, które realizowały programy w sposób dla nich ciekawy i dostępny, a część spotkań odbywała się przez cały lipiec trzy razy w tygodniu. W związku z czym Klub Młodzieżowy był doskonałą alternatywą dla spędzania czasu wolnego w wakacje, tym bardziej, że właśnie w wakacje odbyły się dwie wycieczki do Torunia. Podczas pierwszego wyjazdu dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt: „Historia Calineczki” teatru BAJ POMORSKI, a także wycieczce po najpiękniejszych zakątkach Torunia wraz z przewodnikiem. Celem drugiej wycieczki było uczestnictwo w warsztatach „Leśne ZOO” i zwiedzenie wystaw Centrum Nauki „Młyn Wiedzy”. Obydwie wycieczki uzupełniał pyszny obiad. Dodatkowo w miesiącu październiku i grudniu dzieci uczestniczyły w koncertach Filharmonii Pomorskiej, a w listopadzie działały na zajęciach z robotyki, które okazały się być doskonałą zabawą.
Uwieńczeniem pracy dzieci w Klubie Młodzieżowym było otrzymanie przez nich tabletów, dzięki którym nawet po zakończeniu zajęć mogą oni dalej realizować swoje zainteresowania i naukę w wybranej przez siebie dziedzinie. Opiekunki Klubu, a także Szkoła Podstawowa w Mycielewie dziękuje wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu, przede wszystkim panu Wojciechowi Elszyn za obdarzenie nas zaufaniem, pani dyrektor Katarzynie Walasiewicz za możliwość działania Klubu na terenie szkoły i wsparcie na każdym etapie działania projektu. Dziękujemy także rodzicom, którzy widzieli w tym klubie szansę dla swoich dzieci, czego dowodem były pozytywne opinie, które do nas docierały. Wszystkim bardzo dziękujemy, mamy nadzieję, że projekt do nas wróci i będą mogły z niego skorzystać kolejni uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
W październiku 2021 r. uczniowie klasy III naszej szkoły podjęli się Ekowyzwania. Był to ogólnopolski konkurs, którego zadaniem było wysprzątanie dowolnie wybranego miejsca w najbliższej okolicy, segregacja znalezionych tam śmieci, wykonanie zdjęć i wysyłka do organizatora całej akcji czyli spółki Herlitz sp. z o.o. z siedzibą w Baranowie.
Firma Herlitz od lat jest znana z wyrobów papierniczych, szkolnych i biurowych. Byliśmy jedną ze 100 szkół, które jako pierwsze zareagowały na EKOWYZWANIE , wykonały prawidłowo zadanie i opłacało się bo w przerwie międzyświatecznej dotarły do nas piękne zeszyty pochodzące z recyklingu. Dzisiaj z dumą będziemy je zapełniać.
„Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Portret Marii Grzegorzewskiej” realizowanym w ramach Roku 2022 jako Roku Marii Grzegorzewskiej – wybitnej twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce ogłoszonym przez Sejm RP.
Konkurs adresowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich z całej Polski. Jego celem jest przybliżenie postaci Marii Grzegorzewskiej, wzbudzenie zainteresowania historią, kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób z niepełnosprawnościami.
Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej jako Organizator konkursu zakłada, że praca stworzy uczniom możliwość poszukiwania i badania różnorodnych źródeł historycznych związanych z postacią Marii Grzegorzewskiej oraz prezentacja jej postaci w interesującej i nowatorskiej formie. Szczegółowe informacje o zasadach przygotowania prac konkursowych znajdują się w regulaminie. Prace plastyczne wraz z dokumentacja należy wysłać do 1 marca 2022 r. na adres: Zespół Szkół nr 3 we Włocławku, ul. Nowomiejska 21, 87-800 Włocławek z dopiskiem Konkurs plastyczny. Ogłoszenie wyników nastąpi
10 marca 2022 r. O wynikach konkursu poinformujemy uczestników drogą mailową.
Organizatorzy”
informacje ze strony kcynia.pl, regulamin konkursu również na stronie:
W załącznikach znajdują się plakaty zawierające kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach. Rozwiązanie to ułatwia zapoznanie się z materiałami. „Przypominamy również, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji moje IKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia” https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych. Dodatkowe informacje dotyczące szczepień znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19