W dniu dzisiejszym, podczas konferencji prasowej, Minister Edukacji i Nauki ogłosił, że klasy V – VIII przejdą na naukę zdalną, która ma trwać do 25.02.2022 r. Oznacza to, że od poniedziałku 31 stycznia w tych klasach lekcje będą prowadzone zdalnie (platforma Teams).
Oddziały przedszkolne, klasy I – III oraz klasa IV będą pracować w systemie stacjonarnym.
17 stycznia br. rozpoczęła się pierwsza tura ferii zimowych. W tym roku szkolnym w całym kraju wolne będzie miało prawie 4,6 mln uczniów z 21 215 szkół, w tym Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
Poniżej kilka rad jak bezpiecznie spędzić zimową przerwę od nauki.
Od marca 2021r. do 9 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej w Mycielewie działał Klub Młodzieżowy, który powstał w ramach realizacji projektu objętego grantem pt: Ciekawość to pierwszy stopień do sukcesu- Klub młodzieżowy dla gmin Kcynia oraz Szubin dofinansowanego przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krainy i Pałuk” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem Klubu Młodzieżowego była firma ALFABIZNES pana Wojciecha Elszyn.
Opiekunkami projektu w szkole były panie Małgorzata Kwiatkowska i Anna Pyszczyńska. Dodatkowo zajęcia z uczniami prowadziły panie Anna Kubiak-Czarnecka, Angelika Drozd i psycholog pani Amelia Orawczyk. Do zajęć zostało zakwalifikowanych dziesięcioro uczniów spełniających określone kryteria zgodnie z regulaminem. Dzieci uczestniczyły w czterech typach zajęć:
„Mali Poligloci”- podczas których uczestnicy doskonalili język angielski za pomocą metod aktywizujących, gier i zabaw,
„Spryciarze” – te zajęcia głównie opierały się poznawaniu praw fizyki ale wyłącznie przez doświadczenia i eksperymenty, ich planowanie, obserwację i wyciąganie wniosków,
„Młodzi Geniusze”- zajęcia prowadzone przez opiekunki Klubu polegające na poznawaniu przez uczniów mnemotechnik i innych sposobów łatwego i skutecznego uczenia się,
„Grupowe zajęcia z psychologiem”- spotkania miały na celu wspierania w obszarze pełnienia ról społecznych, rozwoju zdolności interpersonalnych i postaw prospołecznych.
W tym momencie warto nadmienić, że zajęcia cieszyły się ogromnym zaangażowaniem ze strony dzieci, które realizowały programy w sposób dla nich ciekawy i dostępny, a część spotkań odbywała się przez cały lipiec trzy razy w tygodniu. W związku z czym Klub Młodzieżowy był doskonałą alternatywą dla spędzania czasu wolnego w wakacje, tym bardziej, że właśnie w wakacje odbyły się dwie wycieczki do Torunia. Podczas pierwszego wyjazdu dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt: „Historia Calineczki” teatru BAJ POMORSKI, a także wycieczce po najpiękniejszych zakątkach Torunia wraz z przewodnikiem. Celem drugiej wycieczki było uczestnictwo w warsztatach „Leśne ZOO” i zwiedzenie wystaw Centrum Nauki „Młyn Wiedzy”. Obydwie wycieczki uzupełniał pyszny obiad. Dodatkowo w miesiącu październiku i grudniu dzieci uczestniczyły w koncertach Filharmonii Pomorskiej, a w listopadzie działały na zajęciach z robotyki, które okazały się być doskonałą zabawą.
Uwieńczeniem pracy dzieci w Klubie Młodzieżowym było otrzymanie przez nich tabletów, dzięki którym nawet po zakończeniu zajęć mogą oni dalej realizować swoje zainteresowania i naukę w wybranej przez siebie dziedzinie. Opiekunki Klubu, a także Szkoła Podstawowa w Mycielewie dziękuje wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu, przede wszystkim panu Wojciechowi Elszyn za obdarzenie nas zaufaniem, pani dyrektor Katarzynie Walasiewicz za możliwość działania Klubu na terenie szkoły i wsparcie na każdym etapie działania projektu. Dziękujemy także rodzicom, którzy widzieli w tym klubie szansę dla swoich dzieci, czego dowodem były pozytywne opinie, które do nas docierały. Wszystkim bardzo dziękujemy, mamy nadzieję, że projekt do nas wróci i będą mogły z niego skorzystać kolejni uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie.
W październiku 2021 r. uczniowie klasy III naszej szkoły podjęli się Ekowyzwania. Był to ogólnopolski konkurs, którego zadaniem było wysprzątanie dowolnie wybranego miejsca w najbliższej okolicy, segregacja znalezionych tam śmieci, wykonanie zdjęć i wysyłka do organizatora całej akcji czyli spółki Herlitz sp. z o.o. z siedzibą w Baranowie.
Firma Herlitz od lat jest znana z wyrobów papierniczych, szkolnych i biurowych. Byliśmy jedną ze 100 szkół, które jako pierwsze zareagowały na EKOWYZWANIE , wykonały prawidłowo zadanie i opłacało się bo w przerwie międzyświatecznej dotarły do nas piękne zeszyty pochodzące z recyklingu. Dzisiaj z dumą będziemy je zapełniać.
„Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Portret Marii Grzegorzewskiej” realizowanym w ramach Roku 2022 jako Roku Marii Grzegorzewskiej – wybitnej twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce ogłoszonym przez Sejm RP.
Konkurs adresowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich z całej Polski. Jego celem jest przybliżenie postaci Marii Grzegorzewskiej, wzbudzenie zainteresowania historią, kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób z niepełnosprawnościami.
Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej jako Organizator konkursu zakłada, że praca stworzy uczniom możliwość poszukiwania i badania różnorodnych źródeł historycznych związanych z postacią Marii Grzegorzewskiej oraz prezentacja jej postaci w interesującej i nowatorskiej formie. Szczegółowe informacje o zasadach przygotowania prac konkursowych znajdują się w regulaminie. Prace plastyczne wraz z dokumentacja należy wysłać do 1 marca 2022 r. na adres: Zespół Szkół nr 3 we Włocławku, ul. Nowomiejska 21, 87-800 Włocławek z dopiskiem Konkurs plastyczny. Ogłoszenie wyników nastąpi
10 marca 2022 r. O wynikach konkursu poinformujemy uczestników drogą mailową.
Organizatorzy”
informacje ze strony kcynia.pl, regulamin konkursu również na stronie:
W załącznikach znajdują się plakaty zawierające kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach. Rozwiązanie to ułatwia zapoznanie się z materiałami. „Przypominamy również, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji moje IKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia” https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych. Dodatkowe informacje dotyczące szczepień znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19
W listopadzie w Szkole Podstawowej w Mycielewie zostało powołane Stowarzyszenie Aktywne Mycielewo, którego członkami są: Małgorzata Kwiatkowska, Marta Bernas , Anna Pyszczyńska, Agnieszka Chojnacka, Andrzej Kulczyński i Wawrzyn Nowak.
Celem stowarzyszenia jest :
1. Działanie na rzecz rozwoju dzieci w wieku szkolnym (zwłaszcza uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie) ze szczególnym zaakcentowaniem dziedzin związanych z edukacją, sportem, zdrowiem i turystyką;
2. Troska o rozwój wiedzy ogólnej oraz szczególnych zainteresowań dzieci;
3. Zaangażowanie w rozwój życia kulturalnego dzieci ze szkoły, ale również całej gminy;
4. Wspieranie dzieci i młodzieży w angażowaniu się w życie publiczne
5. Promocja i organizacja wolontariatu;
6. Zapoznawanie się z dorobkiem kultury narodowej i twórcze zaangażowanie się w rozwój życia kulturalnego dzieci i młodzieży;
7. Promocja idei zdrowego społeczeństwa;
8. Dbanie o rozwój fizyczny społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży;
9. Prowadzenie działalności turystycznej i krajoznawczej;
10. Prowadzenie zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i pozyskiwanie środków na ten cel, głównie w okresie ferii zimowych i wakacji letnich;
11. Organizacja kółek zainteresowań oraz zajęć dodatkowych;
12. Organizacja wycieczek, wyjazdów, spotkań, warsztatów poza obiektem szkół, jak również na jego terenie.
Drodzy Państwo, Szanowni Rodzice zachęcamy wszystkich, którzy mają pomysły na pozyskiwanie środków finansowych i rzeczowych do współpracy z naszym stowarzyszeniem.
Wyczekiwane przez wszystkich ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. 11 stycznia odwiedził nas M. Dubiel, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni.
Podczas zajęć funkcjonariusz policji przypomniał najmłodszym uczniom jak należy zachowywać się podczas zabaw zimowych, jak reagować w sytuacji zaczepek osób obcych oraz jak poruszać się po jezdni. W starszych klasach dodatkowo mówił o szkodliwości spożywania środków psychoaktywnych oraz o konsekwencjach prawnych.
Życzymy wszystkim wesołych, aktywnych i przede wszystkim bezpiecznych ferii.
W ramach czwartych zajęć z zakresu innowacji „Jestem małym odkrywcą” uczniowie klasy drugiej wykonywali tęczę z cukru. Doświadczenie polegało na przygotowaniu w probówce mieszaniny składającej się z trzech różnokolorowych warstw cieczy o różnym stężeniu i barwie.
Do wykonania zadania potrzebowaliśmy letnią wodę, cukier oraz trzy kolorowe barwniki, np. trzy kawałki różnokolorowej krepy. W każdym kubeczku po wymieszaniu wody z cukrem w odpowiednich proporcjach, nie tylko zmienił się poziom wody, ale również gęstość cieczy. Im więcej cukru tym bardziej wzrasta gęstość naszej substancji. Dlatego gęste syropy są tak słodkie. Dzięki temu, że nasze ciecze są różnej gęstości nie mieszają się, tak szybko i tworzą warstwy w naczyniu, dając nam efektowną tęczę. Eksperyment się udał. Każda grupa wykonała swoje zdanie na szóstkę.
Informuję, że tegoroczna edycja Konkursu matematycznego Kangur odbędzie się w czwartek 17 marca 2022 r. o godz. 9.00. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Angelika Drozd. Szczegółowy regulamin i informacje o konkursie można znaleźć pod adresem: