Pierwszaki grają zmysłami

Pierwszoklasiści małymi krokami zbliżają się do zakończenia przygody z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”. Przed nimi zostało tylko jedno zadanie do zrealizowania (w maju).

Przez ostatnie trzy miesiące, uczniowie klasy 1 wykonali kolejne 3 zadania. W lutym było sporo frajdy i pozytywnych emocji, w związku z wykonaniem „Brudnego zadania”. Uczniowie mieli okazję brudzić się bezkarnie, malując farbami przy użyciu dłoni i stóp, wsłuchując się w utwór Antonio Vivaldi – „Cztery Pory Roku – Zima”.

W okresie przedświątecznym zaliczone zostało zadanie szóste – „Sensoryczna pisanka”. Natomiast, kilka dni temu z wielkim zaangażowaniem pierwszaki poszukiwały „Dźwięków wokół nas”. Dzieci wykonały swoje „instrumenty”, przy zastosowaniu materiałów, głównie naturalnych i wspólnie zagrały koncert. Następnie, za pomocą zmysłu słuchu, poszukiwały dwóch instrumentów, z których wydobywają się identyczne dźwięki. Nie zabrakło też zagadek słuchowych, odtwarzanych na komputerze. Oczywiście, zadania zostały zaliczone na medal.

Beata Mrotek