Dzień garnturu i spódnicy

30 października 2013 r.  obchodziliśmy w szkole „Dzień Spódnicy i Garnituru” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Myślą przewodnią tego dnia była zasada „Pięknie ubrany – nie pytany”. Każdy powinien w tym dniu ubrać się  odświętnie,      czyli dziewczyny-granatowe lub czarne spódnice albo sukienki, natomiast panowie – w garnitury, ale dopuszczalne były eleganckie koszule.
W składzie jury były Martyna Czerniak i Karolina Stypczyńska. Po podliczeniu wyników okazało się, że wśród klas gimnazjalnych wygrała klasa II, a w podstawówce klasa IV.  Nagrodą dla zwycięskich klas będzie nie odpytywanie w czwartek (31 października).
To wydarzenie miało miejsce pierwszy raz w naszej szkole. Chyba przypadło do gustu uczniom, ponieważ większość przyszła w tym dniu pięknie ubrana. Można by pomyśleć o zorganizowaniu takiego dnia raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące.

Weronika Wesół

Łzy nie są oznaką naszej słabości

„Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią…” – już niedługo 1 listopada, Święto Wszystkich Zmarłych. Uczniowie klasy II i III SP udali się wraz ze swoimi wychowawczyniami na Cmentarze w Kcyni, aby uczcić pamięć zmarłych. Najpierw odwiedziliśmy „Stary Cmentarz”, gdzie złożyliśmy hołd pomordowanym w czasie II Wojny Światowej.
Dzieci zapaliły także znicze przy grobie rodzinnym słynnego obywatela Kcyni- profesora Jana Czochralskiego. Minutą ciszy uczciliśmy ich pamięć. Następnie, pieszo dotarliśmy do Parafialnego Cmentarza, gdzie z dużą łatwością trafiliśmy pod pomnik poległych podczas Powstania Wielkopolskiego. Kolejnym naszym celem był niewielki grób „Nieznanego Żołnierza”. Mieliśmy także czas, aby pomodlić się przy grobach swoich bliskich.
Dzieci z ogromną powagą i skupieniem przeżywały chwile  zadumy na cmentarzu.
Dziękujemy pani Henryce Mickiewicz za „przewodnictwo” podczas tej wycieczki oraz pani Barbarze Chełminiak za pomoc w opiece z dziećmi.

Uczniowie klasy III z wychowawczynią Magdaleną Tomkowiak