IV Turniej Orlika 2013

Po zwycięstwie w gminnych eliminacjach IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska nasi chłopcy udali się na półfinał wojewódzki do Rynarzewa. W turnieju udział wzięło 12 zespołów podzielonych na trzy grupy. Najlepsi z grup spotykali się w etapie finałowym turnieju. Cały turniej grano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna zwyciężyła w grupie 2 i spotkała się w grupie finałowej z reprezentacją Żnina oraz Cypniewa. Po zwycięstwie nad Żninem 4:2, przegraliśmy z Cypniewem 1:0 i ostatecznie wywalczyliśmy  II miejsce w turnieju.
Skład drużyny: M.Stypczyński, M.Broniecki, B.Winkowski, M.Szczepaniak, D.Sułkowski, D.Kaźmierczak, Mateusz Meller, Mariusz Meller, P.Woźniak, B.Szczukowski.

A.Kulczyński

I miejsce w powiecie

Na boisku sportowym ORLIK w Szubinie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego dziewcząt szkół podstawowych w mini piłkę nożną.
Do rozgrywek przystąpili reprezentacje trzech gmin naszego powiatu. Turniej rozegrano zgodnie z przepisami PZPN z uproszczonymi zasadami. Po odprawie kapitanów i losowaniu rozpoczęto rozgrywki.
Zwyciężył zespól z Mycielewa, który wystąpił w składzie: Czechowska Klaudia, Mlicka Zuzanna, Jakubowska Roksana, Pietrzakowska Klaudia, Łukomska Oliwia, Trzaskowska Roksana, Błochowiak Klaudia. Opiekunem zespołu jest Andrzej Kulczyński. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary.
SP Mycielewo pojedzie do Inowrocławia gdzie na ćwierćfinałach wojewódzkich będzie reprezentować nasz Powiat. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Mycielewo, 2. SP Mrocza
3. SP nr 2 Szubin

materiał: P. Juszczak; foto.A.Ryska

Sprzątanie świata w Mycielewie

W piątek 20 września 2013 r. w Zespole Szkół w Mycielewie jak co roku uczniowie, wyposażeni w rękawice i worki na śmieci, wraz z wychowawcami wyruszyli w teren przyczynić się choć troszeczkę do polepszenia trudnej sytuacji naszej planety Ziemi.
Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kcyni. Dzięki p. Monice Piergies zapoznaliśmy się z metodami segregacji surowców wtórnych oraz przygotowaniem surowców do recyklingu.
Po powrocie do szkoły odbył się apel przygotowany przez kl IV, V i VI SP. Po raz pierwszy mieliśmy również okazję zobaczyć nowy kosz do segregacji śmieci w naszej szkole, kosz nie tylko zdobi, ale także uczy i wyrabia prawidłowe nawyki.
Nowością w tym roku był przemarsz w stronę Zalesia z transparentami promującymi nie śmiecenie i segregacje odpadów. Należy dodać, że szkoła stała się również posiadaczem specjalnego śmietnika do segregacji odpadów do ponownego wykorzystania.

Przeczytaj artykuł Pauliny Stypczyńskiej z kl. III gimnazjum
„Sprzątamy świat

foto Anna Pyszczyńska, Wawrzyn Nowak

Orlikowe zwycięstwo!

23 września 2013 r. na boisko Orlik w Kcyni odbył się turniej mini piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych o Mistrzostwo Gminy Kcynia. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn, grano systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyły dziewczęta z naszej szkoły, które  wystąpią na zawodach powiatowych.
Klasyfikacja końcowa: 1.  SP Mycielewo 7 pkt.; 2.  SP Rozstrzębowo   6 pkt.; 3.  SP Dobieszewo   5 pkt.; 4. SP Dziewierzewo  4 pkt.; 5. SP Laskownica 3 pkt.
Skład SP Mycielewo:  Z. Mlicka, K. Czechowska, K. Błochowiak, R. Jakubowska, K. Pietrzakowska, O. Łukomska, R. Trzaskowska, Opiekun: A.Kulczyński; Klaudia Czechowska wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju.

Mycielewo w Wielkopolskim Parku Narodowym

W środę 18 września br. uczniowie Zespołu Szkół w Mycielewie wyjechali na wycieczkę do Ośrodka Muzealno-Dydaktycznego Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych ,,Leśnej Szkoły”, które zostały przeprowadzone w formie warsztatów przyrodniczych. Zajęcia w terenie rozpoczęły się omówieniem piktogramów i rozwiązaniem rebusów leśnych, których treści przypomniały o właściwym zachowaniu na terenie parku. Następnie odbył się spacer ścieżkami dydaktycznymi, podczas którego wycieczkowicze poznali podstawowe gatunki lasotwórcze parku, obce gatunki drzew oraz dowiedzieli się jak oblicza się wiek drzewa. Wędrując ścieżkami uczniowie poznali również różnorodność świata zwierząt, zauważyli efekty pracy bobra i poznali tropy innych zwierząt. W czasie zajęć terenowych uczniowie zdobywali, utrwalali i sprawdzali swoje wiadomości oraz umiejętności biorąc udział w licznie przygotowanych zabawach dydaktycznych polegających np. na wędrówce tropami dzikich zwierząt, dobieraniu do sylwetki drzew występujących w parku liści i owoców, przejściu z zamkniętymi oczami przez ,,Ścieżkę zmysłu”, zabawie ,,Koło wiadomości”, w której należało odczytać i przyporządkować właściwe informacje do wybranej ilustracji. Następnie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze oraz wzięli udział w konkursie przygotowanym przez pracowników WPN.  

Organizator wycieczki:  E. Stachowiak