Wiemy jak dbać o Ziemię! Obchody Dnia Ziemi

23 kwietnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań związanych z obchodami Światowego Dnia Ziemi. W tym roku skupiliśmy się na wiedzy, która pozwoli nam teraz i przyszłości zadbać o naszą planetę.

Dlatego na lekcjach przyrody  czwartoklasiści  pogłębiali wiedzę na temat wpływu człowieka na środowisko, ochrony przyrody i ekologii. Następnie postanowili tę wiedzę przekazać innym w formie konkursowej.   Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w quizach zorganizowanych dla klas I-III (odpowiedzialni: Mateusz Socha, Antoni Kalicki, Nikodem Pazderski, Szymon Pietrzakowski) i  V-VIII (odpowiedzialni: Maria Kurtysiak i Lilianna Łęt). Zadania  spotkały się z ogromnym entuzjazmem i wysoką frekwencją. Za każdą prawidłową odpowiedź  można było otrzymać drobne, ale bardzo ciekawe nagrody. Musimy przyznać, że mamy wiedzę i teraz pozostaje tylko działać.

„Nie bądź człeku bity w ciemię, dbaj z zapałem o swą Ziemię.
Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to Twoje środowisko.
I innego choćbyś chciał raczej już nie będziesz miał!!!”

A jak działać to tylko w terenie! Dlatego siódmoklasiści z wychowawcą Wawrzynem Nowakiem   posadzili w naszym ogródku szkolnym pozyskane przez nauczycieli sadzonki drzew. Dzięki szóstej edycji akcji #sadziMY – wielkiego narodowego sadzenia drzew z okazji stulecia istnienia Lasów Państwowych mogliśmy posadzić kolejne drzewa na terenie naszej szkoły (dziękujemy za sadzonki p. Magdalenie Tomkowiak, p. Agnieszce Chojnackiej i p. Annie Pyszczyńskiej).
Żeby naszej planecie było lżej drugoklasiści posprzątali teren wokół szkoły. Jak zwykle było co zbierać, dobrze że najmłodszym nie brakuje ochoty i zapału do pracy.

Pamiętajmy o naszej planecie nie tylko w jej święto!!!

Anna Pyszczyńska