Mycielewo rządzi! – V Turnieju o Puchar Premiera Tuska

15 września 2014 r. zainaugurowano szkolne rozgrywki sportowe w roku szkolnym 2014/2015. Na kcyńskim Orliku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się V Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie czterech gimnazjów z: Mycielewa, Chwaliszewa, Dziewierzewa i Kcyni w kategorii chłopców i dziewcząt. Grano systemem każdy z każdym po 12 minut.
W rywalizacji dziewcząt od wysokiego „C” rozpoczęły piłkarski z Mycielewa, które już w pierwszym spotkaniu strzeliły 9 bramek. W kolejnych trafiły dwukrotnie a w meczu o pierwsze miejsce wygrały 1 – 0 z Gimnazjum Chwaliszewo i z kompletem zwycięstw wygrały turniej. W meczu o trzecie miejsce Dziewierzewo wygrało z Kcynią. Warto zaznaczyć, że dziewczyny wykazały się wielkim zaangażowaniem, a gra w turnieju sprawiła im wiele radości.

Kategoria dziewcząt:

1. Gimnazjum Mycielewo
  2. Gimnazjum Chwaliszewo
  3. Gimnazjum Dziewierzewo
  4. Gimnazjum Kcynia

W rywalizacji chłopców dało się zauważyć dobre przygotowanie taktyczne jak i techniczne zawodników. Już pierwszy mecz pomiędzy gospodarzami z Kcyni a Mycielewem był bardzo emocjonujący a bramka zdobyta przez Krystiana Szczukowskiego (Mycielewo 2 – 1) przyjęcie w powierzy i przerzucenie piłki nad bramkarzem na 7 metrze – bramka turnieju. Kolejne spotkania były bardzo ciekawe a i bramki również bardzo ładne – Kacper Jucha(Dziewierzewo) – dwie bramki zdobyte głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Cały turniej wygrali piłkarze z Mycielewa a najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Krystiana Szczukowskiego z Mycielewa.

Kategoria chłopców:

2. Gimnazjum Kcynia
  4. Gimnazjum Chwaliszewo

16 września do rywalizacji o Puchar Premiera D. Tuska przystąpiły szkoły podstawowe w kategorii dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły tylko trzy szkoły: SP Laskownica, SP Mycielewo i SP Rozstrzębowo. Grano systemem każdy z każdym po 2 x 10 minut. Dziewczyny w każdym ze spotkań starały się jak zaprezentować swoje umiejętności, braki techniczne nadrabiały ambicją i wolą walki – przez co spotkania były ciekawe a o wyniku często decydowała jedna bramka.