27 kwietnia 2021 roku uczniowie zaliczali praktyczną część egzaminu na kartę rowerową. Przygotowaniem uczniów i egzaminu zajmował się Wawrzyn Nowak.
Dzień: 2021-05-14
Mamy to! Zadania Teodora wykonane!
Grupa Biedroneczki brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wyzwanie Teodora”, który był realizowany od 5 października 2020 roku do 14 maja 2021 roku. Projekt objęty był honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego oraz Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Organizatorem projektu było Publiczne Przedszkole im Jana Pawła II w Woli Dębińskiej. Głównym celem projektu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.
Teodor to pewien bocian, który chciał zostać profesorem nauk przedszkolnych. Chciał on, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważał za najbardziej przydatne. Były one związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę i wykonywaniem prac plastycznych. Za każde podjęte wyzwanie i radzenie sobie z zadaniem dzieci otrzymywały odznakę, która była wyrazem zdobytej wiedzy i umiejętności w danym zakresie. Realizację poszczególnych zadań dokumentowaliśmy poprzez zdjęcia, które dodawaliśmy na bieżąco na Facebookowej stronie. Po zebraniu wszystkich odznak przedszkolaki zostały nagrodzone DYPLOMEM PROFESORA TEODORA, a nasza placówka zdobyła CERTYFIKAT MIEJSCA SPRZYJAJĄCEGO WSZESTRONNEMU ROZWOJOWI DZIECKA.
Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w proponowanych przez Teodora zadaniach. Nauczyły się jak dbać o przyrodę, jak pomagać innym, jak okazywać uczucia, które w tych trudnych czasach są tak ważne.
Rodzicom dziękuję za wyrażenie zgody na udział swoich pociech w tak fantastycznym projekcie.
Iwona Wojtkowiak
Klasa 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Mycielewie w kosmosie!
13 maja o godz. 10 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach popularnonaukowych w formie transmisji na żywo pt.
„CREDO i promieniowanie kosmiczne”,
Pokazy te realizowane są w ramach projektu „Fizyka kluczem do zrozumienia świata”, który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.
Prelekcja miała formę dynamicznej rozmowy dwóch prowadzących (Prof. Piotr Homola i Prof. Robert Kamiński) przeplataną materiałami video. Opowiadali oni o rejestracji cząstek promieniowania kosmicznego przy pomocy telefonów komórkowych. W ten sposób zachęcili słuchaczy naszej szkoły do aktywnego udziału w pomiarach podczas pokazu pod hasłem “pobijamy rekord świata w drużynowym łapaniu cząstek”. Zarejestrowane cząstki będą materiałem do analiz naukowych, w których każdy może wziąć udział. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała pani Angelika Drozd.
AD