Ogłaszamy konkurs z nagrodami! Szczegóły w linku poniżej.
Miesiąc: wrzesień 2020
Głośne czytanie w modzie
29 września 2020 roku klasa 3 wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.
tekst i foto Henryka Mickiewicz
Rozstrzygnięcie wakacyjnego konkursu graficznego z informatyki
Nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu graficznego przeprowadzonego w ramach zajęć zdalnych z informatyki. Konkurs przeznaczony był dla najmłodszych w programie Paint oraz dla klas starszych w programie Gimp.
Uczniowie mieli za zadanie wykonać grafikę w ww. programach o tematyce wakacyjnej.
W kategorii klas 1-3 nagrodę (słuchawki komputerowe) otrzymuje: Oliwia Pikul.
W kategorii klas 4-8 nagrodę (gamepad) otrzymuje Amadeusz Hak.
Poniżej prezentujemy prace zwycięskie.
Gratuluję wysiłku i wygranych!
Wawrzyn Nowak
Pomagamy Celince z Szubina
Nasza szkoła włączyła się aktywnie w pomoc dla Celinki Andrzejewskiego z Szubina chorującej na SMA, (więcej informacji w załączonym linku). Wszystkie nakrętki, które uzbieramy będą przekazane na pomoc Celince. Poza tym tegoroczna zbiórka kasztanów, (którą w szkole organizujemy już od kilku lat) będzie także przekazana w całości na poczet pomocy małej Celince. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcjach charytatywnych!
Tekst i foto Magdalena Tomkowiak
Komunikat- Zebrania z rodzicami
Szanowni Rodzice.
Ze względu na Covid-19 spotkania z rodzicami odbędą się w klasach z wychowawcami w różnych terminach. Nie będzie spotkania ogólnego, wszystkie informacje przekażą Państwu wychowawcy, proszę o zabranie własnych długopisów.
Poniżej podajemy harmonogram spotkań wychowawców klas z rodzicami uczniów.
klasy: I, II, III- 18.09 g.16.30
klasy: IV, V, VI- 21.09 g.16.30
klasy: VII, VIII- 22.09 g.16.30
przedszkole, zerówka- 23.09 g. 16.30
Ze względu na ograniczenia związane z pandemią proszę, by w spotkaniu uczestniczył jeden rodzic ucznia (obowiązują maseczki). Po przybyciu do szkoły proszę zdezynfekować ręce i udać się bezpośrednio do sali danego oddziału (na drzwiach wejściowych wywieszony jest przydział sal), by ograniczyć przebywanie w częściach wspólnych. Należy również zachować bezpieczny odstęp.
Komunikat
W trosce o zdrowie naszych uczniów, w związku z Covid-19, ograniczyliśmy wejścia osób z zewnątrz do niezbędnego minimum. Prosimy zatem Rodziców o odprowadzanie dzieci do drzwi szkoły i odbieranie także przy drzwiach bez wchodzenia do środka. Dziękujemy za wyrozumiałość.
List Burmistrza Kcyni na rozpoczęcie roku szkolnego
Dowozy
Dowozy w roku szkolnym 2020-2021
od poniedziałku do piątku
Autobus nr 2 ( z Dziewierzewa)
Suchoręczek 8:10
Elizewo 8:15
Szaradowo (skrzyżowanie) 8:17
Ameryczka ( przy lesie) 8:20
Zalesie ( ul . Królikowska) 8:25
Mycielewo SP 8:30
Autobus nr 1 (opiekun Ewa S.)
Kcynia 6:45
Malice 6:50
Kcynia 7:00 SP nr 1
Kcynia 7:05 SP nr 2
Malice I 7:15
Malice II 7:19
Suchoręcz (skrzyżowanie) 7:23
Suchoręcz 7:30
Mycielewo SP 7:45
Słonawy 7:55
Słonawy I 7:53
Szaradowo 8:00
Szaradowo II 8:05
Mycielewo SP 8.10
Zalesie (kl.0-V) 8:15
Mycielewo SP 8:22
Zalesie ( kl. VI-VIII) 8:27
Mycielewo SP 8:35
Odwozy
Od poniedziałku – do piątku
Mycielewo SP 13.15
Zalesie 13.18
Mycielewo SP 13.25
Ameryczka 13.32
Ameryczka II 13.35
Zalesie ( ul. Królikowska ) 13.37
Mycielewo SP 13.40
Szaradowo II 14.45
Szaradowo I 14.47
Słonawy I 14.50
Słonawy II 14.53
Mycielewo SP 14.00
Szardowo 14.10
Elizewo 14.12
Suchoreczek 14.15
Suchoręcz 14.22
Suchoręcz ( skrzyżowanie) 14.27
Malice 14.35
Kcynia 14.38
Kcynia SP I 14.42
Kcynia SP II 14.45
Malice 14.52
Mycielewo SP 15.00
Zalesie 15.10
Szaradowo 15.15
Ameryczka 15.18
Ameryczka II 15.20
Zalesie ( ul. Krolikowska) 15.27
Mycielewo SP 15.35
Szaradowo 15.42
Szardowo I 15.45
Słonawy 15.50
Słonawy II 15.53
Elizewo 16.03
Elizewo II 16.08
Suchoręczek 16.12
Sychoręcz 16.20
Suchoręcz ( skrzyżowanie) 16.23
Malice I 16.30
Malice II 16.33
Kcynia PKP 16.42
Kcynia 16.45
Godziny dowozów mogą ulec niewielkiej zmianie. Ze względu na obostrzenia sanitarne uczniowie dowożeni są etapami. Prosimy o wyrozumiałość.
List Ministra Edukacji Narodowej na rozpoczęcie roku szkolnego
Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
z nowych technologii.
Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej