Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca br. o godz. 8.35 uczniowie szkoły podstawowej (klasy I-VI) i gimnazjum (klasy I-II) w Mycielewie uroczyście zakończyli rok szkolny. Oprócz uczniów, rodziców, rady pedagogicznej i przedstawiciela Rady Rodziców – pani Joanny Stypczyńskiej, na uroczystość przybyli także: sołtysi sołectw Szaradowo – pan Henryk Sowa, Turzyn – pan Tomasz Bagnerowski i Szczepice – pan Krzysztof Sojka.
Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i Nagrodę Burmistrza Kcyni dla Zofii Strzyżewskiej, Nagrodę Dyrektora dla Karoliny Stypczyńskiej i Piotra Hotlasia oraz wyróżniła uczniów odnoszących sukcesy w konkursach i sporcie.
Część artystyczną przygotowała wraz z uczniami klasy III SP pani Magdalena Tomkowiak.
Pani dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

 Tekst Joanna Biernacka-Kozerewicz
Foto Wawrzyn Nowak

Pożegnanie trzeciej klasy gimnazjum

26 czerwca br. w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum Zespołu Szkół w Mycielewie, w której udział wzięli: uczniowie klas III gimnazjum wraz z rodzicami, dyrekcja, nauczyciele i przedstawiciel Rady Rodziców.
Przybyli również zaproszeni goście: dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych w Rozstrzębowie i Sipiorach, prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie – pani Karolina Welka, przedstawiciel KPCEN – Iwona Zduńczuk, proboszcz Parafii Szaradowo – ks. Paweł Kowalski. Uroczystość prowadziła uczennica klasy III gimnazjum – Paulina Stypczyńska.
Uczniowie otrzymali świadectwa wraz z zaświadczeniami OKE o wynikach egzaminów. Wyróżniono też uczniów z najwyższą średnią ocen, najlepszych sportowców, finalistów konkursów wojewódzkich. Pani dyrektor wręczyła Nagrodę Burmistrza, którą otrzymała Katarzyna Jaszak. Pani Karolina Welka wręczyła uczniom uczestniczącym w programie „Nowa Akademia Zdrowia” specjalnie przygotowane dyplomy. Absolwentów pożegnała również wychowawczyni Joanna Biernacka-Kozerewicz przepięknym przemówieniem.
Na zakończenie młodzież przedstawiła program artystyczny, który rozpoczął się tradycyjnym polonezem, a zakończył romantycznym walcem. Reżyserem występów była pani Renata Szczepaniak. Po części oficjalnej rodzice zaprosili gości na poczęstunek.

Tekst Joanna Biernacka-Kozerewicz
Foto Wawrzyn Nowak

Żegnamy zerówkę – witamy wakacje!

Pod tym hasłem odbyło się w czwartek 26 VI 2014 uroczyste. Zakończenie Roku Przedszkolnego w naszej szkole.
Na uroczystość przybyli: rodzice, dzieci,  p. dyrektor Barbara Morawska, wychowawczynie oddziałów przedszkolnych; Gabriela Wesół i Iwona Wojtkowiak oraz Alina Napierała. A także panie uczące:  religii – Renata Szczepaniak i j. angielskiego – Joanna Maćkowska-Wrzyszcz.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych „0a” i  „0b” wystąpiły z programem artystycznym, w którym krótkie inscenizacje przeplatane były piosenkami poznanymi w ciągu roku szkolnego, a pani dyrektor wygłosiła okolicznościowe przemówienie.
Następnie dzieci otrzymały z rąk swoich wychowawczyń pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książek. Otrzymały również dyplomy za udział w zajęciach z religii i j. angielskiego.
Korzystając z okazji wychowawczyni kl. „0b” – P. Iwona Wojtkowiak wręczyła mamom podziękowania za współpracę  i udział w zorganizowanej  z okazji Dnia Dziecka inscenizacji wiersza  „Rzepka” wg Jana Brzechwy.
Uroczystość zakończyła sie spotkaniami w klasach, gdzie przekazano informacje o podręcznikach i przyborach potrzebnych na następny rok szkolny.
Uroczystość poprowadziła uczennica II klasy gimnazjum – Karolina Stypczyńska. Pomocy w organizacji podjęli się również uczniowie kl. II, którym bardzo dziękujemy!

Film1                       film2

Tekst, foto, film Gabriela Wesół

Zakończenie projektu „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”

W czerwcu klasa II a zakończyła projekt „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”. Uczniowie od maja ubiegłego roku uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z biologii, języka niemieckiego, informatyki, wychowania fizycznego i warsztatach psychologicznych. Ciekawym podsumowaniem projektu było przygotowanie i przeprowadzenie przez drugoklasistów festynu sportowo-rekreacyjnego dla młodszych uczniów naszej szkoły. Zadania i dyscypliny przygotowali wraz z panem Andrzejem Kulczyńskim. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach, a w nagrodę otrzymały od starszych kolegów drobne upominki.

Tekst i foto Marzena Borzych

Byli w Stolicy

26 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Mycielewie wrócili z trzydniowej wycieczki do Warszawy. Ostatni tydzień nauki do doskonały moment na podsumowanie roku szkolnego w formie wycieczki i to jakiej … . Kierownik wycieczki p. A. Kulczyński wraz z opiekunkami p. A. Drozd, p. A. Koralewską-Hak i p. A. Pyszczyńską zapewnili wychowankom moc atrakcji i niezapomniane przeżycia. Jedną z pierwszych atrakcji było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystki, na zawsze w pamięci pozostaną nam przedmioty należące do znanych i lubianych sportowców, a także poznaliśmy tych, których już wśród nas nie ma, a bardzo zasłużyli się dla rozwoju sportu w Polsce. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, a tam już prawdziwe szaleństwo. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Zmęczeni udaliśmy się do Szkolnego Schroniska „SYRENKA” gdzie spędziliśmy kolejne 2 noce. Drugi dzień to już centrum Warszawy rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego, którego ogrom nas zachwycił, a o informacji, że będą się tam odbywały niedługo zawody w windsurfingu słuchaliśmy z niedowierzaniem. Następnie Muzeum Techniki w Pałacu Kultury, wjechaliśmy również na ostatnie piętro tego budynku skąd widok Warszawy zapierał dech w piersiach. Po obiedzie udaliśmy się do Złotych Tarasów zakupić błyskotliwe pamiątki następnie pod Pałac Prezydencki , Zwiedziliśmy Starówkę, stanęliśmy pod Kolumną Zygmunta i dochodziliśmy pochodzenia wypływającej wody spod Warszawskiej Syrenki. Warszawa nocą również szykowała dla nas wiele niespodzianek … 😉 … . Ostatniego dnia podczas wyjazdu z Basenu gdzie skosztowaliśmy błogich rozrywek w wodzie, zaczął podać deszcz i jak zawsze w takim przypadku szczerze wierzyliśmy w to, że Warszawa za nami płacze, a my za Nią. 

Tekst i foto Anna Pyszczyńska

Byliśmy w Skarbienicach

9-10 czerwca 2014 roku uczniowie klasy III i I gimnazjum biwakowali w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Żurawiem” w Skarbienicach koło Żnina.

Były to dwa dni pełnych emocji i wrażeń z kąpieliska, przepięknej pogody (32 stopnie Celsjusza w cieniu), gier sportowych, spaceru pieszego do Żnina i ogniska z kiełbaskami do późnego wieczora. Czy się podobało? To każdy osądzi sam, jedno jest pewne… piękne opalenizny jeszcze długo będzie można podziwiać! Organizatorem wyjazdu był Wawrzyn Nowak, a wspomagali go: p. Marlena Janicka i Patryk Owedyk – dziękuję.

Tekst WN, foto W. Owedyk

WYCIECZKA DO MYŚLĘCINKA

W środę, 11 czerwca 2014 , grupa najmłodszych dzieci z Zespołu Szkół w Mycielewie udała się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę rekreacyjną. Dzieci najpierw zwiedzały Ogród Fauny Polskiej. Kto był uważny mógł wypatrzeć różne zwierzęta żyjące na terenie naszego kraju, a które  trudno jest zobaczyć w naturze np.: wilka, lisa, łosia czy niedźwiedzia.
Mogliśmy również zobaczyć niektóre zwierzęta, które żyją na świecie. W części ogrodu  pod nazwą „Skrawek świata” przebywały: zebra, lama czy struś. Było również „Mini ZOO” ze zwierzętami z naszych gospodarstw.
Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki. Tutaj dzieci pod opieką dorosłych korzystały z urządzeń typu: karuzele, elektryczna kolejka, suchy basen, dmuchana zjeżdżalnia i  gabinet luster gdzie śmiechu było najwięcej.
Ostatnia atrakcją był pobyt na placu zabaw. Tutaj dzieci wspinały się , zjeżdżały i przechodziły przez tunele tak długo aż… nie ogłoszono  końca wycieczki. Pomimo upału niewielu chciało wracać do domu. To była udana wycieczka!

Tekst i foto G. Wesół

 

Czwórbój LA 2014

4 czerwca 2014 r. na stadionie MLKS „Orzeł”  w Kcyni odbył się czwórbój lekkoatletyczny szkół podstawowych.
Zwyciężyliśmy w łącznej klasyfikacji (chłopcy+dziewczęta). Ponadto dziewczęta wygrały swoją kategorię, a chłopcy zajęli  IIIm.

Klasyfikacja łączna szkół: SP Mycielewo 1156 pkt.; SP Rozstrzębowo  1043 pkt.; SP Kcynia 1042 pkt.; SP Dziewierzewo 1025 pkt.; SP Dobieszewo  998 pkt.; SP Sipiory 473 pkt.

Klasyfikacja dziewcząt: SP Mycielewo 646 pkt.; SP Rozstrzębowo 551 pkt.; SP Kcynia 524 pkt.; SP Dziewierzewo 521 pkt.; SP Dobieszewo 482 pkt.

Klasyfikacja chłopców: SP Kcynia 518 pkt.; SP Dobieszewo 516 pkt.; SP Mycielewo 510 pkt.; SP Dziewierzewo 504 pkt.; SP Rozstrzębowo 492 pkt.; Sp Sipiory 473 pkt.

Sukcesy indywidualne: Zych K. srebro – p.pal. – 30m; Czechowska K.  brąz – 60m – 9.2s złoto – 600m – 2:17.12; Błochowiak K. brąz – 600m – 2:30.28; Kaźmierczak D. brąz –  p.pal. – 45.5m  srebro – 4:02.00

Punkatcja indywidualna: Czechowska K.  185 pkt.;  Kaźmierczak D.    144 pkt.; Zych K. 145 pkt; Sułkowski D. 127 pkt. Błochowiak K.    113 pkt.; Czaja S. 92 pkt.; Winkowska J. 102 pkt; Matuszak J. 81 pkt.; Mlicka D. 101 pkt. Winkowski M. 66 pkt.; Jakubowska R.  94 pkt.; Hałas Sz. 64 pkt.

Opiekun: A.Kulczyński

Wjechał na sygnale

9 czerwca 2014 roku o godzinie 9 na boisko ZS. w Mycielewie na sygnale wjechał wóz strażacki. Najmłodsi uczniowie dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie zapoznali się z odpowiedzialną pracą strażaka.
W ramach spotkania odbyło się wiele atrakcji jak: pokaz udzielania pierwszej pomocy, przymierzanie stroju strażackiego, zwiedzanie wozu strażackiego i mini zawody strażackie.

Mycielewo na „Święcie Łąki” w Minikowie

6 czerwca 2014 r. uczniowie kl IV, V, a także Kółko przyrodnicze uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach programu TROP NATURY przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
Uczestnicy otrzymali Legitymację Młodego Przyrodnika na  której zdobywali pieczątki z różnymi umiejętnościami. Nasi uczniowie zdobyli umiejętności: Młodego Ornitologa, Pszczelarza, Obrońcy Natury i Ichtiologa (Znawcy mokrej łąki). Każdy uczestnik warsztatów otrzymał jabłko, bułkę i soczek, dodatkowo na koniec pamiątkowe czapeczki.
Zajęcia były zorganizowane w bardzo ciekawy sposób, a  czas mijał  szybko i szkoda było nam odjeżdżać.

Tekst i foto A. Pyszczyńska

Przedszkolaki w teatrze

3 czerwca 2014 grupy  przedszkolaków z oddziałów  przedszkolnych  z Zespołu Szkół w Mycielewie udały się do Szubińskiego Domu Kultury na przedstawienie „ JAŚ I MAŁGOSIA” zorganizowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Dzieci z zapartym tchem przyglądały się przygodom głównych bohaterów: Jasia i Małgosi. Sprawiły to: pomysłowa zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, pouczające piosenki i świetna gra aktorów. Całość opowiedziana była żywym uwspółcześnionym językiem, a pouczająca treść wprowadziła młodych widzów w baśniowy urok opowieści.

Tekst i foto G. Wesół

PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ po raz trzeci

W czwartek  5.VI.2014  po raz trzeci odbył się w Zespole Szkół w Mycielewie Gminny Konkurs Recytatorski dla najmłodszych – „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W tym roku patronat nad imprezą objął Burmistrz Kcyni mgr Piotr Hemmerling.
Do konkursu zgłoszono 12 dzieci z sześciu placówek gminy Kcynia. Dzieci występowały w 2 grupach wiekowych: 5 i 6-latki. W tym roku największą popularnością cieszył się wiersz „Okulary” Juliana Tuwima. Recytowało go aż troje dzieci.
Umiejętności recytatorskie dzieci oceniała komisja w składzie:  przedstawiciel gminy – v-ce Burmistrz mgr Daniel Olszak (przewodniczący komisji), przedstawiciel Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni – p. Violetta Majchrzak oraz przedstawiciel organizatorów – logopeda szkolny –  p. Paulina Otto.

W grupie dzieci 5 – letnich najlepszymi okazali się:
 I miejsceBartek Dolatowski (ZS Mycielewo) za wiersz „Baran” Jana Brzechwy, II miejsceFilip Michalak (ZS Dziewierzewo) za wiersz „Okulary” Juliana Tuwima, III miejsceOskar Budzyński (SP Palmierowo) również za wiersz „Okulary” Juliana Tuwima.

Wśród dzieci 6-letnich laureatami zostali:
I miejsce – Kacper Olszak (SP Kcynia) za wiersz „Okulary” Juliana Tuwima,

II miejsce  – Aleksandra Marciniak (Przedszkole Miejskie w Kcyni)  za  wiersz „Dzień niegrzeczności” Agnieszki Frączek, III miejsce – Dominika Kieca (SP Palmierowo) za wiersz „Samochwała” Jana Brzechwy.
Organizatorkami konkursu, jak co roku, były: Gabriela Wesół i Magdalena Tomkowiak (prowadząca imprezę) oraz stażystka – p. Iwona Wojtkowiak.

tekst i foto: Gabriela Wesół

V Szkolny Konkurs Recytatorski dla najmłodszych

W środę 4 czerwca 2014 odbył się w Zespole Szkól w Mycielewie  V  Szkolny Konkurs Recytatorski „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ” zorganizowany przez wychowawczynie  oddziałów przedszkolnych: Gabrielę Wesół i Iwonę Wojtkowiak.
W konkursie brało udział dziesięcioro  5 –latków i czworo 6 – latków. Tradycyjnie największą popularnością cieszyły się wiersze  klasyków polskiej literatury dziecięcej – Juliana  Tuwima i Jana Brzechwy.
Umiejętności recytatorskie oceniała komisja w składzie:
Pedagog szkolny – p. M. Kwiatkowska (przewodnicząca), katechetka – p. R. Szczepaniak i wych. punktu przedszkolnego „Słoneczko” – A. Napierała.
Panie wybrały po troje laureatów w każdej grupie wiekowej:
5 – latki: I miejsce – Bartek Dolatowski za wiersz „Baran” Jana Brzechwy, II miejsce – Wiktoria Żuchelkowska za wiersz „Samochwała” Jana  Brzechwy, III miejsce – Sara Zych za wiersz „Tęcza” Marii Konopnickiej.
6 – latki: I miejsce – Amadeusz Hak za wiersz „Niespodzianka” Ludwik Jerzy Kern, II miejsce – Natasza Skrzyńska za wiersz „Mądra sowa z Chotomowa” Hanny Niewiadomskiej, III miejsce przypadło: Julii Katafiasz za wiersz „Dzieci i żaby” Ignacego Krasickiego oraz Patrykowi Kręcisz za wiersz „ Na straganie” Jana Brzechwy. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Komitet Rodzicielski.
Laureaci pierwszych miejsc reprezentowali naszą szkołę w III Gminnym Konkursie Recytatorskim  „Przedszkolaki Recytują” organizowanym na terenie naszej szkoły dzień później – 5 VI 2014.
Konkurs poprowadziła uczennica gimnazjum – Paulina Stypczyńska.

Tekst i foto G. Wesół

Przedstawienie z udziałem rodziców pt. „Rzepka” J.Tuwima

Dnia 02.06.2014 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Rzepka” J.Tuwima z udziałem rodziców z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Dziecka. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie, podziwiając aktorską grę rodziców i przepiękne stroje.

W przedstawieniu udział wzięli:
Narrator: A.Kręcisz, Rzepka: K.Repczyńska, Dziadek: I.Wojtkowiak, Babcia: A.Łosoś, Wnuczek: E.Sznajderowska, Mruczek: M.Kwiatkowska, Kotek: A.Koralewska-Hak, Kura: M.Jurek, Gąska: E:Skrzyńska, Bocian: A.Lis, Żabka: E.Jaszak, Wychowawczyni Iwona Wojtkowiak serdecznie dziękuje rodzicom za poświęcony czas, przygotowanie strojów i dobrą zabawę.

Iwona Wojtkowiak

Karta rowerowa – część teoretyczna

3 czerwca 2014 r. pan Wawrzyn Nowak w ramach zajęć technicznych przygotował dla uczniów klasy IV teoretyczną część egzaminu na kartę rowerową. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie całkiem nowa forma zdawania – wyłącznie drogą elektroniczną – online. Dzięki specjalnej aplikacji internetowej każdy uczeń błyskawicznie znał swój wynik, a nauczyciel otrzymał gotowe zestawienie.
Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani dyrektor.
Uczniowie dumnie stwierdzili, że ta forma jest bardzo wygodna i ekspresowa. Teraz czwartoklasiści zmierzą się z częścią praktyczną.

Tekst i fot. WN