Zdaj test na kartę motorowerową!

Karta motorowerowa jest wymagana od osoby, która nie ukończyła 18 roku życia. W Polsce kartę motorowerową mogą uzyskać osoby, które ukończyły 13 lat. Szkolenie i egzaminy na kartę motorowerową przeprowadzają szkoły gimnazjalne lub ponadgimnazjalne, kartę wydaje nieodpłatnie dyrektor szkoły.
Przyjęta w styczniu 2011 r. ustawa o kierujących pojazdami, która zacznie obowiązywać w styczniu 2013 r. (a nie jak wcześniej podano w lutym 2012 r.) likwiduje kartę motorowerową i zastępuje ją prawem jazdy kat. AM. Kartę motorowerową wydaje się na starych zasadach osobom w wieku 13 lat do 18 stycznia 2013 r., tak uzyskany dokument obowiązuje do ukończenia przez posiadacza 18 lat, można ją wymienić na prawo jazdy kategorii AM po ukończeniu 14 lat. Prawo jazdy kategorii AM nie będzie wymagane od osób, które uzyskały 18 lat przed wejściem ustawy w życie.

Informujemy, że prowadzimy zapisy na kartę motorowerową w sali nr 9 (odpowiedzialny pan Wawrzyn Nowak). Test teoretyczny będzie można zaliczyć w czwartek (13 września 2012 r.) na drugiej godzinie lekcyjnej. Zapraszamy, gdyż jest to ostatnia okazja zdobycia karty motorowerowej w szkole.

Pełna treść ustawy do pobrania stąd.

 

Ćwiczę, uczę się, wygrywam!

Trwają przygotowania do realizacji projektu edukacyjnego „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”, który wystartuje z początkiem października tego roku szkolnego. Ze wsparcia skorzysta 1,5 tysiąca gimnazjalistów ze 100 szkół w regionie, w tym gimnazjum w Mycielewie. Projekt będzie realizowany od 1 klasy gimnazjum i potrwa do 2013 roku.
Przygotowujemy atrakcyjną ofertę pozalekcyjnych zajęć edukacyjnych, promujących aktywność fizyczną, sportową rywalizację, prawidłowe postawy społeczne oraz nawyki zdrowego i higienicznego trybu życia. Na realizację projektu złoży się pięć komponentów:
– matematyczno-przyrodniczy,
– humanistyczny,
– informatyczny,
– terapeutyczny,
– sportowo-wychowawczy.
Trwają prace nad przygotowaniem treści dydaktycznych, a szkoły, które wezmą udział w projekcie przesyłają sugestie dotyczące tematów lekcji. Zajęcia będą też poświęcone zapobieganiu wśród dzieci i młodzieży agresji i różnego rodzaju patologiom. Te zagadnienia konsultujemy ze specjalistami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Uczniowie biorący udział w zajęciach otrzymają też stroje sportowe oraz materiały dydaktyczne .
– Stworzyliśmy ten projekt z myślą o wspieraniu pozytywnych zachowań młodzieży w najtrudniejszym okresie dojrzewania. Chcemy skierować jej energię w kierunku rozwijania pasji i talentów – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Budżet przedsięwzięcia finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki to 3 miliony złotych. Realizatorem projektu jest Urząd Marszałkowski.
Lista szkół, które wezmą udział w projekcie tutaj.

Źródło: Urząd Marszałkowski