Zamiast telefonu i komputera Szyfry i Termy! Czyli bardzo aktywna sobota!

27 kwietnia 2024 r. w słoneczną sobotę grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie udała się na wycieczkę do Poznania. Najpierw odwiedziliśmy Centrum Szyfrów Enigma. Enigma to miejsce wyjątkowe – unikalna, nowoczesna i multimedialna ekspozycja, która w angażujący odbiorców sposób pokazuje historię złamania szyfrów Enigmy przez polskich matematyków: Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego.

Ta historia zaczęła się właśnie w Poznaniu, a zapoczątkowała w późniejszym czasie rewolucję cyfrową, która trwa do dzisiaj…  Następnie udaliśmy się na posiłek, a zwieńczeniem wyjazdu były zabawy na Termach Maltańskich w promieniach słońca. Termy to wodny kompleks rekreacyjno-sportowy wykorzystujący  naturalne wody geotermalne. Położony w malowniczym miejscu nad brzegiem jeziora Maltańskiego, w samym centrum Poznania, który oferuje wspaniałą rozrywkę i relaks dla każdego. Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni oraz muśnięci promieniami wiosennego słońca. 

Wycieczka została zorganizowana przez Martę Bernas i Małgorzatę Kwiatkowską, w ramach projektu „Rozszyfrowujemy szyfry” i była współfinansowana ze środków otrzymanych z Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 3/2024 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy Kcynia w 2024 r. w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania pod nazwą „Edukacja 2024”.

Foto MB, tekst MK