Znamy już finalistów tegorocznej edycji „Projektu z ZUS” – Mycielewo trzecie!

Informujemy, że komisja województwa kujawsko-pomorskiego przyjęła łącznie 23 prace do „Projektu z ZUS”:

·      w kategorii plakat – 10 prac
·      w kategorii film – 8 prac
·      w kategorii komiks – 5 prac.

Szkoła Podstawowa w Mycielewie wzięła udział w konkursie.

Miło nam poinformować, że w kategorii plakat
zajęliśmy III MIEJSCE w województwie
z pracą pt. „Oszczędzanie to dobre zachowanie”!

Za sukces odpowiedzialni są uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą Magdaleną Tomkowiak.

Niestety, film „ZUSolator” i plakat nie zajęły miejsca na podium, ale myślimy, że dzieła są warte uwagi i publikacji. W końcu uczniowie napracowali się, co rokuje na przyszłość.

Dziękujemy i gratulujemy!

Tekst WN, foto MT, film WN

Test na kartę rowerową

17 maja 2023 roku czwartoklasiści przystąpili do testu na kartę rowerową. Jest to pierwsza część – teoretyczna. Po jej zaliczeniu uczniowie przystąpią do sprawdzenia swoich umiejętności na torze przeszkód.

Wszelkie informacje, m.in. próbne testy do ćwiczeń oraz przeszkody toru można znaleźć tutaj.

 Nie musisz lecieć do Ameryki, by zobaczyć prawdziwy Dziki Zachód

12 maja 2023 r. uczniowie z klas 1, 2, 3 i 6 udały się w niezapomnianą podróż w czasie do „odległej Ameryki” – czyli do pobliskiego Silverado City w Bożejewiczkach koło Żnina.

Przygodę rozpoczęliśmy od przejazdu pociągiem- dyliżansem, którym razem z nami „transportowany” był przestępca. Braliśmy udział w napadzie na nasz konwój, którego celem było uwolnienie zbira. Podczas jazdy wysłuchaliśmy historii powstania miasteczka Silverado. Po przybyciu na miejsce naszym oczom ukazało się w całej okazałości miasto rodem z Dzikiego Zachodu. Był tam: fort z czasów wojny secesyjnej, więzienie i biuro Sheriffa, szkoła, domek Dr Quinn, bank, amfiteatr oraz chaty trapera i kowala. Na głównej ulicy miasta mieścił się największy w Polsce Saloon, sklepik z pamiątkami i studio fotograficzne, w którym dzieci wykonywały pamiątkowe listy gończe oraz dolary z własnym zdjęciem.

Mieliśmy możliwość oddania strzałów z „broni” czy rzutu podkową i kapeluszem, do celu. Jeździliśmy także na” prawdziwych” koniach czy też na koniach mechanicznych a chętni mogli spróbować swoich sił w ręcznym dojeniu sztucznej krowy. Następnie braliśmy udział w szalonej zabawie na Farmie Dmuchańców, gdzie odważni ujeżdżali mechanicznego byka. Dzieciom podobało się również  Masteczko Urwisów – czyli miniaturowe westernowe miasto.

Nieopodal głównych atrakcji zwiedziliśmy Mini Zoo, w którym zamieszkują króliki, kozy, osiołek, muł i kucyki. Na wszystkich żądnych przygód poszukiwaczy złota na skraju miasteczka czekała kopalnia Dakota, w której dzieci wydobywały złoto. Wzięliśmy też udział w inscenizacjach przygotowanych przez „mieszkańców” miasteczka- humorystyczne przedstawienie o kandydacie na męża dla królewny czy trzymająca w napięciu ucieczka braci Dalton z więzienia. Odbył się także dla nas bardzo profesjonalny pokaz jazdy konnej z różnymi sztuczkami: łapanie na lasso byczków, zapędzanie do zagrody stada zwierząt czy tresura koni. 

Podczas tej wycieczki nasi uczniowie świetnie się bawili i wypoczywali na łonie natury. Przeżyli niezapomniane chwile dziecięcego szaleństwa.           

Magdalena Tomkowiak