Rodzice urwali rzepkę

11 maja 2023 roku dzieci z oddziałów 0-IV miały okazję podziwiać występ teatralny rodziców przedszkolaków z grupy „Biedroneczki”. Niespodzianką było przedstawienie pt. „Rzepka” Juliana Tuwima, którego inicjatorką i organizatorką była wychowawczyni – Iwona Wojtkowiak.

Ten krótki utwór został wzbogacony o świetnie dobraną muzykę, elementy humorystyczne oraz kontakt aktorów z widzami. Utwór nie wymagał od naszych aktorów nauki tekstu na pamięć, ponieważ był czytany przez narratora, ale za to ich zadaniem było przedstawienie charakteru odgrywanej postaci poprzez odpowiedni gest, ruch i kostium. Dzieci z zapartym tchem i niecierpliwością oglądały przedstawienie    i oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Trzeba przyznać, że rodzice wykazali się dużą pomysłowością i odwagą w naśladowaniu odgrywanej postaci. Przedstawienie wywołało wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci i nauczycieli.

Dziękuję rodzicom – aktorom, którzy przyjęli moje zaproszenie do udziału w inscenizacji „Rzepki” i poświęcili swój czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci. Dziękuję również pani Agnieszce Chojnackiej za udział w występie oraz okazaną pomoc w czynnościach organizacyjnych.

Pani Dyrektor również bardzo serdecznie podziękowała wszystkim rodzicom za tak wielkie zaangażowanie w życie naszej szkoły. Na sam koniec z jej ust popłynęły piękne słowa w stronę rodziców: Nasze dzieci widziały wiele teatrzyków, w których grali profesjonalni aktorzy, ale Wy byliście najlepsi. Gratuluję.

W przedstawieniu udział wzięli: narrator – Małgorzata Buksa, rzepka – Agnieszka Hadrych, babcia – Iwona Pezacka, wnuczek – Małgorzata Wojtysiak, piesek – Angelika Bagnerowska, kotek – Daria Kamińska, kurka – Sylwia Olszewska, gąska – Justyna Bach, bocian – Agnieszka Chojnacka, żabka – Jagoda Kalinowska, dziadek – Iwona Wojtkowiak.

Iwona Wojtkowiak

Wycieczka do Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie

12 maja przedszkolaki wybrały się na pieszą wycieczkę do Muzeum Przyrody i Łowiectwa do Turzyna. Po przyjściu na miejsce zostaliśmy powitani przez pana Andrzeja Morawskiego.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o zwierzętach jakie  występują na naszym terenie.  Miały okazję obejrzeć z bliska m.in. kaczkę, lisa, sarnę, wilka czy orła oraz kolekcję przyrodniczą, łowiecką, zbiór fotografii i grafik.

Na koniec pan gospodarz podarował dzieciom obrazek Św. Huberta – patrona myśliwych.

 Iwona Wojtkowiak