Uwierz w siebie i leć wysoko

W dniach 07-09.03  w klasach III-V zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące mocnych stron uczniów. Mówiąc głośno o swoich talentach, uzdolnieniach, zaczynamy wierzyć w siebie i pokonujemy własny strach i stres, a to pozwala nam osiągnąć w przyszłości sukces.

Dzieci opowiadały, jakie cechy według niech mają ludzie odnoszący sukces. Następnie otrzymały pióra, które każdy z nich kolorował i wycinał. Zostały one wykorzystane do utworzenia skrzydeł ( dzięki pomocy również klasy VIII), przy których uczniowie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym elementem zajęć było opowiedzenie o swoich mocnych stronach, przedstawienie innym, w czym jesteśmy świetni i to zostało zapisane na liściach, które utworzyły piękne Drzewo Talentów. Na samym końcu tworzyliśmy elementy do makiety naszych marzeń i osiągnięć. Dzieci pisały na gwiazdach, kim chcą zostać w przyszłości.

Dodatkowo na naszej gazetce pojawiły się hasła motywujące do działania, że każdy z nas jest dobry, wartościowy, ma swoją mocną stronę i talent.

Marta Bernas