KOMUNIKAT W SPRAWIE POSIŁKU

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni uprzejmie informuje, że w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i domu” na lata 2019-2023 dzieci do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie posiłku podczas zajęć w przedszkolu/szkole.

Pomoc, o której mowa wyżej przysługuje rodzinie, której dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 792,00 zł.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW

Wniosek o przyznanie pomocy w formie posiłku dla dzieci/uczniów należy złożyć w siedzibie tut. Ośrodka (ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia) w terminie od 3.12.2018 r. do 21.12.2018 r.

Do wniosku należy dołączyć m.in.:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku;
  • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne zaświadczenie lekarskie.

RODZICU!!! JEŻELI DOCHÓD W TWOJEJ RODZINIE NIE PRZEKRACZA POWYŻSZEGO KRYTERIUM DOCHODOWEGO ZGŁOŚ SIĘ DO MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KCYNI, ABY UMOŻLIWIĆ SWOJEMU DZIECKU SKORZYSTANIE Z DOFINANSOWANIA POSIŁKÓW!

Życzliwie o teatrzyku

21 listopada 2017 r. obchodziliśmy „Dzień  Życzliwości i Pozdrowień”.

Tego samego dnia braliśmy udział w teatrzyku muzycznym Kulturka  z Poznania w przestawieniu pt. „My, pierwsza brygada”.
Z tej okazji na holu pojawiło się drzewko Życzeń i Pozdrowień, na którym dzieci klas 0-3 przywieszały kolorowe listki z miłymi słowami kierowanymi w stronę kolegów i koleżanek .

Iwona Wojtkowiak

Obejrzeli wystawę o Niepodległości

15 listopada grupa 36 uczniów z  klas IV-VI pod opieką nauczycieli:
Joanny Maćkowskiej-Wrzyszcz, Agnieszki Koralewskiej-Hak oraz Joanny Biernackiej-Kozerewicz udała się na kilkugodzinną wycieczkę do Szubina. W trakcie pobytu uczniowie zwiedzili wystawy w Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz udali się na szubiński rynek, gdzie wysłuchali prelekcji pracownika muzeum i obejrzeli wystawę poświęcona twórcom naszej niepodległości. Prelegent zwrócił uwagę na fakt, że wystawa przybliża sylwetki jedynie najwybitniejszych Polaków, nie wolno nam jednak zapominać o całej rzeszy naszych rodaków, którzy przez pokolenia walczyli o wolność ojczyzny. Podczas pobytu w Szubinie nie zabrakło także zwiedzania ruin zamku oraz zapoznania się z najdawniejszymi dziejami miasta. Uczniowie pozyskali wiele cennych informacji nie tylko na temat walki o niepodległość Polski, ale także dotyczących historii regionalnej.

Tekst: J. Biernacka-Kozerewicz; Foto:  A. Koralewska-Hak, J. Biernacka-Kozerewicz

Pamiętamy o poległych bohaterach

Uczniowie naszej szkoły od lat opiekują się miejscem pamięci narodowej, którym jest mogiła  mieszkańca Suchoręcza zamordowanego w 1939 roku przez hitlerowców.
W tym szczególnym roku, kiedy to świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi uczniowie także zadbali o grób bohatera.
Znicze i kwiaty od społeczności szkolnej w Dzień Wszystkich Świętych i w Narodowe Święto Niepodległości złożyli: Wiktoria Przybylska z klasy VII, Wiktoria Obszyńska z klasy IIIa gimnazjum i Sebastian Przybylski z klasy VI.

Tekst: J. Biernacka-Kozerewicz, Foto: Wiktoria Przybylska

OSP Szubin o misji strażaka

07.11.2018 r. naszą szkołę odwiedzili Strażacy z OSP Szubin. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli różnych zawodów, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w ramach innowacji pedagogicznej „Zaglądamy w okna przyszłości – kim chciałbym zostać jak będę dorosły”.  W czasie zajęć prowadzonych przez panów strażaków udział brały dzieci klas 0-III. Dowiedziały się one między innymi, czym charakteryzuje się strój strażaka (miały okazję przymierzyć ubiór strażacki), w jakich akcjach biorą oni udział, pod jakie numery telefonów można zadzwonić, aby wezwać ich pomoc, mogły obejrzeć specjalistyczny sprzęt oraz wóz strażacki.  Dzieci chętnie brały czynny udział w zajęciach, odpowiadały na różne pytania, jak również zadawały własne.

Marta Bernas

„Rekord dla Niepodległej”

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w Szkole Podstawowej w Mycielewie, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy włączając się do akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole panią Małgorzatę Jarocińską – historyka z pasją, gawędziarkę znaną również słuchaczom Radia PIK z opowieści z cyklu „Legendy Pomorza i Kujaw”, która opowiadała uczniom gawędy o niepodległości. Pani Jarocińskiej towarzyszył pan Jerzy Szulc – odpowiedzialny za techniczną stronę spotkania. Była to druga część „Spotkań z Gawędą”, które odbywają się u nas cyklicznie w ramach uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

WN

Trzecia gimnazjum mówiła o zdrowiu

5 listopada br. klasa 3a gimnazjum zorganizowała apel o zdrowym stylu życia. Uczniowie przedstawili krótką scenkę o niezdrowym trybie życia, w której pokazali jaki wpływ na nasze odżywianie mają rodzice i rówieśnicy.
Pokazali również filmiki o zaburzeniach odżywiania, o chorobach związanych z nieprawidłowym odżywianiem się, miało to na celu pokazanie tego iż musimy dbać o nasze żywienie i aktywność fizyczną, nie tylko w młodym wieku, ale także będąc już dorosłymi ludźmi. Pamiętajcie NIGDY nie jest za późno, aby zmienić nasze nawyki, wystarczą chęci, samodyscyplina i motywacja.

Tekst: Sandra Stupek, Foto: Joanna Jeż