„Czego ten rok nauczył nas?”- Zakończenie Roku Przedszkolnego

W czwartek, 22 czerwca 2017, dzieci z oddziałów przedszkolnych miały uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego. Najpierw wystąpiły przed zgromadzonymi gośćmi –głównie rodzicami, nauczycielami i p. Dyrektor K.Walasiewicz  z przedstawieniem pt. „Czego ten rok nauczył nas?”. Następnie po przemówieniu p. dyrektor otrzymały z rąk swoich wychowawczyń pamiątkowe dyplomy oraz zawieszki. Każda grupa inną i tak najmłodsi od p. Aliny Napierały – misie; 5–latki od p. Iwony Wojtkowiak – biedronki, a opuszczający już zerówkę od p. Gabrieli Wesół – sowy.

Uroczystość zakończyła się życzeniami słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

G. Wesół

„Czy Stanisław August Poniatowski zasługuje na miano dobrego władcy?”

Taki tytuł nosił projekt edukacyjny z historii realizowany przez dziewczęta z klasy II gimnazjum: Natalię Borzych i Ewę Ciesielską. Uczennice przez kilka tygodni poszukiwały i selekcjonowały materiały dotyczące ostatniego króla Polski pod kątem jego zasług, jak i poniesionych przez władcę porażek. W trakcie podsumowania efektów pracy dziewczęta przedstawiły wyniki testu, który przeprowadziły wśród swoich kolegów z klas III gimnazjum. Następnie ukazały prezentację multimedialną dotycząca rządów Poniatowskiego i osób, z którymi współpracował. Na koniec wspólnie ze swoimi koleżankami z klasy zaprezentowały sąd nad władcą. Prokurator, czyli Ewa zarzuciła królowi m.in. zdradę ojczyzny i nieudolność rządów. Natalia natomiast broniąc władcę, przedstawiła dokonania króla w dziedzinie oświaty i kultury. „Wysoki Sąd” stwierdził, że króla osądza historia. Komisja w składzie : pani Joanna Maćkowska-Wrzyszcz, pani Małgorzata Kwiatkowska i pani Joanna Biernacka- Kozerewicz (opiekun grupy) wysoko oceniła pracę uczennic. Na pochwałę zasługuje postawa kolegów i koleżanek z klasy, którzy pomogli w przygotowaniu i posprzątaniu holu.

Festyn na rozpoczęcie obchodów jubileuszu

Jak już pisaliśmy wcześniej, szkoła w Mycielewie obchodzi w tym roku niezwykły jubileusz. To już 100 lat od jej powstania. W niedzielę 11 czerwca festynem rodzinnym pod hasłem „Mama, tata i ja… Sto lat minęło” rozpoczęliśmy cykl imprez okolicznościowych.

FILM Z FESTYNU RODZINNEGO

FOTOGALERIA

FILM Z DRONA – wyk. Mariusz Strzyżewski z synem Pawłem

Imprezę zorganizowaliśmy na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej w godzinach od 14:00 do 18:30. Dla każdego uczestnika, zarówno dla naszych milusińskich, jak i dla dorosłych znalazło się wiele atrakcji. Dopisała także pogoda.

Na scenie udostępnionej przez GCKi B w Kcyni zobaczyliśmy i usłyszeliśmy:

  • Zespół „MAGO” (Gosia i Maciej prowadzący imprezę)
  • zespół ludowy „Pałuki”,
  • dzieci z GCKiB w Kcyni przygotowane przez panią Natalię Kopydłowską
  • piosenkę szanty w wykonaniu grupy żeglarskiej działającej przy I LO w Szubinie
  • przedstawienie pt. „ Czerwony Kapturek” w wykonaniu grupy teatralnej rodziców ze Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie
  • zumbę w wykonaniu pani Anny Knasińskiej wraz z przyjaciółmi z Sipior i Studzienek
  • występ absolwentek i uczennic naszej szkoły

Gości zaprosiliśmy też do wielu stanowisk i oferowanych tam atrakcji:

  • nauki udzielania pierwszej pomocy – uczniowie I LO w Szubinie pod kierunkiem pani Beaty Łukaszewskiej oraz ratownik medyczny pana Damiana Garlicki
  • nauki wiązania węzłów żeglarskich – uczniowie I LO w Szubinie pod kierunkiem pani Małgorzaty Pingot
  • DKMS – możliwość zapisania się do dawców szpiku; pani Paulina Trela oraz wolontariuszki z naszej szkoły
  • kiermaszu różności z możliwością zakupu za niewielkie pieniądze ciekawych gadżetów, w tym prac rodziców: pani Estery Matuszak i pani Doroty Gieryk
  • czesania fryzur, malowania twarzy i paznokci pod kierunkiem pani Anety Katafiasz
  • prezentacji budy szkolnej przypominającej czasy dowożenia dzieci do szkoły w czasach PRL-u wypożyczonej przez Koło Łowieckie „Dąb” pod kierunkiem pana Piotra Sztranca
  • pokazów strażackich w wykonaniu strażaków OSP ze Słonaw z udziałem naszych uczniów i absolwentów
  • konkursów przyrodniczych w ogródku szkolnym oraz możliwością zakupu drzewek iglastych przekazanych przez Nadleśnictwa Żołędowo
  • obejrzenia wystawy fotografii i rękodzieła pani Justyny Nogowskiej oraz malarstwa naszej Emilii Łydki – absolwentek naszej szkoły
  • obejrzenia meczu absolwenci – uczniowie w siatkówkę
  • wzięcia udziału w biegu o puchar dyrektora ZS w Mycielewie
  • wzięcia udziału w konkursach przyrodniczych i sportowych przez najmłodsze dzieci
  • wzięcia udziału w plenerze malarskim przez najmłodsze dzieci
  • zapoznania się z cudami motoryzacji – pokaz motocykli przygotowany przez Nadnoteckie Sokoły
  • obejrzenia makiety naszej szkoły wykonanej przez panią Dorotę Flig i jej córkę Elizę
  • wypróbowania swoich sił w wieloboju strzeleckim zorganizowanym przez przedstawicieli „Stowarzyszenie Młody Szubin”
  • skorzystania z „dmuchańców” oraz ze szkolnego placu zabaw

Ponadto gości zaprosiliśmy do kawiarenki, gdzie rodzice przygotowali:

  • ciasto, kawę i zimne napoje
  • chleb ze smalcem i ogórki
  • pieczone na rożnie prosię
  • szynkę i kiełbaskę z grilla

Przypominamy, ze patronat medialny nad naszym jubileuszem objęło Radio Nakło i Gazeta Pomorska, których reporterów i dziennikarzy gościliśmy na festynie.

Zorganizowanie naszego festynu nie byłoby możliwe, gdyby nie cała rzesza życzliwych naszej szkole osób: rodziców, uczniów, dyrektora, nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli  społeczności lokalnej, sponsorów i przedstawicieli mediów. Dziękujemy wszystkim, których praca i środki materialne ubogaciły nasze obchody. Wkrótce podamy na naszej stronie internetowej listę sponsorów, którym jeszcze raz dziękujemy.

 Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz, Agnieszka Koralewska-Hak
foto i film: Wawrzyn Nowak

Gimnazjaliści klas III na Pikniku Naukowym

13 czerwca grupa uczniów klas III gimnazjum gościła w I Liceum Ogólnokształcącym  w Szubinie. Wspólnie z gimnazjalistami z Kowalewa i Gimnazjum nr 2 w Szubinie wzięła udział w Pikniku Naukowym.

Spotkanie miało formę warsztatów: z biologii i geografii, z udzielania pierwszej pomocy oraz z  języków obcych. Odbyły się także konkursy z nagrodami.

Podczas pikniku młodzież zapoznała się z zasadami gry w Tchoukball oraz grała w piłkę nożną. Opiekunami naszych uczniów podczas wyjazdu  były panie: Marzena Borzych i Joanna Biernacka-Kozerewicz.

Tekst : Joanna Biernacka-Kozerewicz, Foto: I LO w Szubinie

Kwiaty niosą pomoc dla Nepalu

Co roku przekazujecie  nauczycielom w dowód wdzięczności bukiety kwiatów z okazji zakończenia roku szkolnego, kwiatów, które za kilka dni trzeba będzie wyrzucić. A przecież te bukiety można zamienić na wsparcie dla potrzebujących.

Nauczyciele ZS w Mycielewie pragną, aby w tym roku część środków, które mają zostać przeznaczone na kwiaty dla nich, przekazać na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

W ten sposób dołączymy do szkół, które świętują koniec roku szkolnego niosąc jednocześnie realną pomoc. Zebrane środki przelejemy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej z dopiskiem SOS Nepal.

J.M-W

Możliwość zapisania się do bazy dawców szpiku kostnego!

Podczas „Festynu rodzinnego”, który odbędzie się dn. 11 czerwca w ZS w Mycielewie (z okazji 100 lecia szkoły) będzie możliwość zapisania się do bazy dawców szpiku kostnego – DKMS oraz podpisania oświadczeń woli przez wszystkich chętnych, pełnoletnich uczestników festynu. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz pomóc potrzebującym – chorym na nowotwory i inne ciężkie choroby ludziom- przyjdź, weź ze sobą dowód osobisty i zapisz się na naszym festynie rodzinnym. Serdecznie zapraszamy!!!

 

Leśne impresje rozstrzygnięte!!!

8 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu Leśne Impresje.
W różnych kategoriach i różnych przedziałach wiekowych nagrody otrzymali:
II Marta Nadolna
II miejsce Amadeusz Jak
II miejsce Aleksandra Strzyżewska
II miejsce Eliza Fig
III miejsce Maja Gołąb
wyróżnienie Alan Hak
A. Pyszczyńska

Biwakowali przy Skarbieńskim

Od 5 do 7 czerwca 2017 roku uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum Zespołu Szkół w Mycielewie biwakowali w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Żurawiem” w Skarbienicach koło Żnina.

Przez ten czas uczestnicy m.in.: rejsowali po jeziorach Skarbieńskim, Weneckim i Żnińskim, zwiedzili Basztę żnińską, wędkowali, zażywali kąpieli słonecznych oraz wodnych, uprawiali sport i rekreację na świeżym powietrzu. Miło utkwią w pamięci wieczorne przyśpiewki przy ognisku z kiełbaskami.
Organizatorami wyjazdu byli Beata Janicka i Wawrzyn Nowak.

Szkolny konkurs historyczny dla klas IV-VI z okazji jubileuszu 100-lecia Szkoły w Mycielewie

Proszę rozwiązać test składający się z    pytań. Uważnie przeczytaj polecenia i wykorzystaj czas. Masz na rozwiązanie testu 30 minut. Poprawną odpowiedź zaznacz znakiem X naniesionym na wybraną literkę: a, b, c, d. W przypadku pomyłki, błędną odpowiedź weź w kółeczko i ponownie zaznacz, Twoim zdaniem, poprawna odpowiedź.

konkurs 100 lat szkoły

Powiatowy konkurs geograficzny w Rynarzewie

30 maja w ZS w Rynarzewie przeprowadzono finał XVI powiatowego konkursu geograficznego. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: „ Z wizytą u Aborygenów”.  Wcześniej, bo w lutym br. , komisja wyłoniła uczestników finału spośród uczniów, którzy przygotowali albumy o rdzennych mieszkańcach Australii. Łącznie napłynęło 20 prac, z czego do dalszej edycji zakwalifikowano 12 . Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Zofia Strzyżewska i Paula Kociałkowska  oraz Natalia Borzych i Ewa Ciesielska. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, odpowiadali na pytania quizowe oraz rozpoznawali obiekty prezentowane na slajdach. Nasze uczennice odważnie zmagały się z pytaniami i wykazały się dobrą znajomością zagadnień dotyczących najmniejszego z  kontynentów. Niestety nie udało im się zająć czołowych miejsc. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będą miały więcej szczęścia. Organizatorkami konkursu były panie Dorota Nowicka oraz Arleta Studzińska z ZS w Rynarzewie.

Tekst: J. Biernacka-Kozerewicz
Foto: ZS w Rynarzewie

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.”

                                                                                          Paulo Coelho

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wszystkim dzieciom – dużym i małym – uśmiechu, radości i tego, żeby nigdy nie zatraciły dziecka w sobie.

Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół w Mycielewie

Kacper Gieryk naszą dumą!

Kacper nie odpuszcza, przedstawiamy Wam jego kolejne osiągnięcia.

  • 23.04.2017 Wyścigi Kolarskie – ,,Puchar Polski” Świecie nad Osą,  kategoria młodzik. Liga UKS Kacper Gieryk – 1
    miejsce ze startu wspólnego
  • 29 i 30 kwietnia 2017 r. X Wyścig Kolarski.  W sobotę 29 kwietnia rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas na dystansie 8,5 km – Kacper Gieryk 1 miejsce. Natomiast w niedzielę 30 kwietnia odbył się wyścig ze startu wspólnego na trasie – Kacper Gieryk ALKS „STAL” Grudziądz ponownie na podium 1 miejsce.
  • 01.05.17 Świecie – start wspólny -4 miejsce
  • 02.05.17 Płuźnica – Liga Uczniowskich Klubów Sportowych – 2 miejsce
  • 07.05.2017 Gostyń – Puchar Polski II edycja Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – jazda indywidualna na czas 1 miejsce; – start wspólny -1 miejsce
  • 13 maja 2017 r. – Liga Uczniowskich Klubów Sportowych Międzywojewódzkie Mistrzostwa w kolarstwie szosowym młodzików start wspólny Świecie nad Osą – 1 miejsce
  • 20.05.17 – Erfurt – Niemcy – jazda indywidualna na czas 1 miejsce; 21.05.17 -15 miejsce; w generalce 8 miejsce
  • 27-28.05.2017 – 58 Mały Wyścig Pokoju Poznań – 3 miejsce start wspólny – 1 miejsce indywidualna jazda na czas i 1 miejsce kryterium uliczne; generalka 2 miejsce.

Sezon się rozkręca ale już jesteśmy zadowoleni z wyników… oby tak dalej.