Patriotyczna podróż

W piątek, 10 listopada 2023 r. z okazji Święta Niepodległości, w Szkole Podstawowej w Mycielewie, zorganizowany został uroczysty apel. Rozpoczął się on o godzinie 11:11 od wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Zaraz po tym „wybraliśmy się” w patriotyczną podróż, w którą zabrały nas panie Agnieszka Koralewska-Hak i Agnieszka Grobelna-Staniszewska. Filmy o Polsce z „Bogurodzicą” na czele, wiersze, piosenki wojskowe i pieśni patriotyczne, to tylko część tej  wymownej drogi. Wspaniałe tło muzyczne, gra na instrumentach i tematyczne piosenki sprawiły, że mieliśmy okazję do wielu przemyśleń. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, jakimi jesteśmy szczęściarzami, że żyjemy w wolnej Polsce, a przy okazji miło spędziliśmy czas w patriotycznej atmosferze. Dumę z bycia Polakami pokazaliśmy podczas naszej akademii, w której nierzadko słowa były zbędne, a muzyka „dopowiadała” wszystko.

O godzinie 17.00 samego dnia, w sołectwie  Szaradowo przedstawiliśmy „Wieczornicę Patriotyczną” – w tym samym składzie.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie panu sołtysowi Henrykowi Sowie oraz Przewodniczącej KGW Szaradowo – pani Monice Szeffler.

Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za postawę godną patrioty i piękny występ. Jesteśmy z Was dumni.

Tekst Agnieszka Koralewska-Hak, foto: AKH i Anna Pyszczyńska