16 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy VIII, pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Borzych oraz szkolnego doradcy zawodowego pani Małgorzaty Kwiatkowskiej, uczestniczyli w Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół Technicznych w Kcyni.
Spotkanie uroczyście otworzyła dyrektor szkoły, pani Katarzyna Kulczyńska, która serdecznie powitała gości i przybliżyła program wydarzenia.
Podczas wizyty przyszli absolwenci mieli okazję:
- szczegółowo zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną placówki,
- zwiedzić nowoczesne pracownie zawodowe,
- poznać specyfikę poszczególnych kierunków kształcenia bezpośrednio od nauczycieli i starszych kolegów.
Niezwykle atrakcyjnym punktem programu była przygotowana przez organizatorów gra typu escape room. Stanowiła ona nie tylko świetną zabawę, ale również ciekawą formę sprawdzenia umiejętności logicznego myślenia oraz efektywnej współpracy w grupie.
Udział w Drzwiach Otwartych był dla naszych uczniów wartościowym doświadczeniem, które z pewnością pomoże im w podjęciu ważnych decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom ZST w Kcyni za niezwykle życzliwe i inspirujące przyjęcie!
Małgorzata Kwiatkowska


