Zbliżają się ferie zimowe. Pogadanki z policją z Kcyni i Nakła

W ostatnim tygodniu przed przerwą zimową dla uczniów szkół m.in. województwa kujawsko-pomorskiego mł. asp. Andrzej Marks – dzielnicowy z Kcyni, przeprowadził pogadanki dla dzieci z oddziałów od zero do pięć Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Wychowankowie placówki oświatowej rozmawiali o niebezpieczeństwach czyhających podczas ferii zimowych.

Natomiast asp. Zofia Wrzeszcz z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią przeprowadziła zajęcia z uczniami oddziałów 6, 7 i 8 o odpowiedzialność karnej nieletnich.

Małgorzata Kwiatkowska

Samotni w tłumie

25 stycznia uczniowie z kl. V – VIII pod opieką p. M. Bernas i  p. M. Kwiatkowskiej udali się  do Nakła nad Notecią. W  Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl profilaktyczny pt.: „Samotni w tłumie”. Na przedstawienie zaprosił nas PSE Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Spektakl poruszał ważne i aktualne problemy współczesności. Mówił o pułapkach cywilizacji XXI wieku. Bowiem lawinowy rozwój techniki i coraz szybsze tempo życia zmuszają młodzież niekiedy do ucieczki w świat wirtualny. Normą stało się konwersowanie przez Internet. W scenariuszu poruszane było również niepokojące zjawisko eurosierot oraz problem izolacji.
Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie! W związku z powyższym mam dla Was propozycję. Przed nami ferie zimowe być może to świetna okazja, aby spędzić rodzinnie trochę więcej czasu. Mamy wiele alternatyw, jak wybrać się  na spacer, zagrać w gry planszowe, wspólnie przygotować posiłek czy po prostu porozmawiać.

Małgorzata Kwiatkowska

Zajęcia otwarte dla rodziców

Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka podczas pracy i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zaobserwowania postępów, jakie poczyniły ich pociechy od początku roku szkolnego oraz ich zachowania w czasie zajęć dydaktycznych. Mogą porównywać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami. Zajęcia takie umożliwiają również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela danej grupy.

23 stycznia  w grupie „Biedroneczki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki wraz z rodzicami brały udział  w zajęciach pod nazwą „Podczas zimy aktywnie i bezpiecznie wspólnie z rodzicami spędzamy wolny czas”. Spotkanie rozpoczęło się od  powitania zaproszonych gości. W czasie zajęć edukacyjnych dzieci tropiły list, który pozostawiła w Sali Pani Zima, wysłuchały treści opowiadania J. Wasilewskiej „Nowe łyżwy Adama”, rozwiązywały zagadki słowne, brały udział w zabawie dydaktycznej „Bezpieczne zabawy” i  wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz zabawach przy muzyce rzucając się śnieżkami z gazet.

 Celem zajęć było pokazanie rodzicom, jak  ich dzieci pracują w przedszkolu i jak się bawią. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej razem z rodzicami – „Moje łyżwy”. Zabawy i  radości było mnóstwo, a najszczęśliwsze tego dnia były, które mogły z  rodzicami przyjemnie spędzić czas w swoim przedszkolu.

Dziękuję za  obecność i dobrą zabawę.

   Iwona Wojtkowiak

Dzień maski karnawałowej – szkoła na wesoło

23 stycznia w poniedziałek odbyła się akcja Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Dzień w masce karnawałowej”.

Korytarze szkolne wypełniły kolorowe i tajemnicze postacie. To kolejna okazja, gdzie uczniowie wykazali się kreatywnością i twórczością urozmaicając szkolną codzienność.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

I. Chojnacka, M. Bernas

Babcie i Dziadkowie świętowali z wnukami

19 i 20 stycznia 2023 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Mycielewie były uroczystości, podczas których wnuki podziękowali dziadkom za ich miłość, opiekę i za to, że po prostu z nami są.

Było nam bardzo miło po długim okresie pandemii przywitać tak cudownych gości w murach naszej szkoły. Uczniowie najmłodszych klas przygotowali żywiołowe i pomysłowe programy artystyczne, wyrażające jak bardzo dziadkowie są dla nas ważni. Po występach wnucząt gromkim brawom i wzruszeniom nie było końca.

Babciom i dziadkom składamy jeszcze raz moc życzeń i podziękowania za to, że w te dni zechcieli z nami być.

Bądźcie z nami jak najdłużej – DZIĘKUJEMY!

Anna Pyszczyńska

Bajkowe zagadki

W czwartek 19 stycznia 2023 r. wszyscy chętni uczniowie z klas I–III wzięli udział w konkursie bibliotecznym. Zmierzyli się z zagadkami dotyczącymi znanych bajek i baśni.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, które z entuzjazmem odpowiadały na wylosowane pytania. Poprawne odpowiedzi nagrodzone zostały drobnymi upominkami. Zabawa okazała się dobrą formą zachęcenia dzieci do odwiedzenia biblioteki oraz ciekawym pomysłem na spędzenie przerwy międzylekcyjnej.

Marzena Borzych

Erupcja wulkanów w klasie 2

Tym razem na  zajęciach z innowacji pedagogicznej „Zostań małym odkrywcą” drugoklasiści wykonywali wulkan z sody oczyszczonej i octu. 

W wyniku reakcji chemicznej między sodą oczyszczoną (wodorowęglanem sodu), a octem (kwasem octowym) powstaje gazowy dwutlenek węgla, który tworzy bąbelki w płynie do mycia naczyń. Substancje chemiczne są nietoksyczne (choć nie smaczne), co czyni ten projekt dobrym wyborem dla naukowców w każdym wieku. Projekt doświadczenia dostarczył dzieciom mnóstwo dobrej zabawy!

Tekst i foto: Angelika Drozd

Uwaga! Samorząd Uczniowski ma pomysł!

W poniedziałek 23 stycznia Samorząd Uczniowski ogłasza „Dzień maski karnawałowej”.
W tym dniu uczniowie mogą wykazać się kreatywnością i twórczością, która urozmaici szkolną codzienność.
Załóż maskę i zostań kim chcesz. 
Klasa, która wykaże się 100% zaangażowaniem będzie zwolniona z kartkówek, odpytywania.

Światowy Dzień Śniegu

15 stycznia obchodzony jest na całym świecie „Światowy Dzień Śniegu”. W tym roku uczniowie naszej szkoły również dołączyli do tego świętowania.

Z tej okazji  16 stycznia 2023 roku, ubrani na biało zebraliśmy się na holu szkolnym, aby wspólnie zaśpiewać i zatańczyć taniec „Pada śnieg, pada śnieg”. Głównym przesłaniem tego święta jest propagowanie sportów zimowych i zachęcenie wszystkich do aktywnego spędzania czasu i zabaw na świeżym powietrzu.

Agnieszka Chojnacka, Iwona Wojtkowiak, foto: Marta Bernas

Zbadaj uzębienie zupełnie za darmo!

Szanowni Państwo,
13 lutego 2023 roku Dentobus woj. kujawsko-pomorskiego planuje przyjazd do Szkoły Podstawowej w Mycielewie w celu przeprowadzenia przeglądów stomatologicznych – usługa jest całkowicie darmowa.

Zgody na przeprowadzenie badań dzieci otrzymały do domu.

Prosimy o podpisanie ich i dostarczenie do dnia 20 stycznia 2023 r.

Termin przyjazdu: 13 lutego 2022 r. ok. godz. 9.00

Warsztaty czekoladowe i fizyczno-magiczne – „Partner Fundacja PZU” – sprawozdanie

20 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się warsztaty czekoladowe dla uczniów oddziałów 0-II. Prowadziła je firma ModraSova z Inowrocławia.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wszystkiego o czekoladzie. Przeżyły słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, tworząc samodzielnie serce.

Zajęcia miały na celu pobudzenie zmysłu smaku i węchu, rozwinięcie zdolności manualnych i kreatywnego myślenia. Ręcznie wykonane czekoladki przyczyniły się do uśmiechu nie tylko dzieci, ale również ich najbliższych.

Druga część warsztatów fizyczno-magicznych odbyła się 15 listopada 2022 roku dla nieco starszych uczniów z oddziałów III-VI. Tym razem uczestnicy zbudowali własnego poduszkowca, poznając jego działanie i zastosowanie. Gotowe prace zabrali do domu, aby przekazać zdobyte doświadczenie rodzinie. Wielkie pobudzenie wzbudziła przejażdżka modelem poduszkowca po korytarzu świetlicy.

Uczestnicy warsztatów ciągle wracają do nich pamięcią, dopytując się o kolejne spotkania.

Warsztaty zostały współfinansowane ze środków Fundacji PZU w kwocie 4500,00 zł, natomiast 500,00 zł pochodziło ze środków „Stowarzyszenia Aktywne Mycielewo”.

Bardzo dziękujemy Partnerowi za współpracę.

Marta Bernas

Co roku w okresie świątecznym wspieramy Stołówkę św. Faustyny w Szubinie. Zebrane dary z żywnością długoterminową umożliwiają przygotowanie ciepłych posiłków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i gminy. Za przekazane środki składamy podziękowania dla naszych uczniów i ich rodziców. 

Magdalena Tomkowiak

OGŁOSZENIE

W poniedziałek 16 stycznia Samorząd Uczniowski organizuje „Światowy Dzień Śniegu”. W tym dniu wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły ubrani w kolorze śniegu, z białymi pomponami
w ręku, śnieżynkami, szarfami, bałwankami itp.

Spotykamy się na holu szkolnym, aby wspólnie celebrować ten dzień.

Klasy 0-III – zapraszamy na hol szkolny o godz. 9:30

Klasy IV –VIII – zapraszamy o godzinie 10:00